Menu

  • Pasowanie na ucznia

    Pasowanie na ucznia

    30 października odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klas pierwszych przygotowywały się do tej uroczystości pod okiem swoich wychowawczyń: pani Beaty Kulas i pani Małgorzaty Lubiejewskiej. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera.

    Uczniowie klas pierwszych wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

    Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania, a następnie pasowanie na uczniów, którego dokonała,  w zastępstwie za Panią Dyrektor, p. Katarzyna Damięcka -za co serdecznie dziękujemy. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Czychowskiego w Dzbeninie. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.

  • Godziny dostępności nauczycieli w roku szk. 2024/25

    1. Bednarczyk Beata - piątek 10:45-11:45
    2. Bednarczyk Marta - wtorek 10:35-11:35
    3. Cichocka Małgorzata - środa 14:00-15:00
    4. Czaplicka Aleksandra - piątek 7:30-8:30 (co drugi tydzień)
    5. Damięcka Katarzyna - wtorek 12:35-13:35
    6. Dębska Edyta - wtorek 14:45-15:15 (co drugi tydzień)
    7. Janiszewska Ewa - piątek 12:35-13:35
    8. Jastrzębska Anna - środa 12:35-13:35
    9. Kołakowska Dorota - środa 13:30-15:30 (co drugi tydzień)
    10. Kraska Edyta - czwartek 12:30-13:30
    11. Kulas Beata - wtorek 7:30-8:30
    12. Lubiejewska Małgorzata - poniedziałek 11:30-12:30, piątek 12:35-13:35 (co drugi tydzień)
    13. Makowski Łukasz - środa 13:30-15:30 (co drugi tydzień)
    14. Ogonowska Milena - wtortek 12:35-13:35
    15. Ogrodowicz Piotr - wtorek 13:35-14:35
    16. Panuś Julia - wtorek 12:30-13:30
    17. Pawelczyk Piotr - poniedziałek 14:50-15:50
    18.  Samul Ewelina - czwartek 15:20-16:20
    19. Siemiątkowska Anna - piątek 12:00-12:30, 14:00-14:30
    20. Sokołowska Justyna - czwartek 9:45-10:45
    21. Tyc Elżbieta - wtorek 10:45-11:45
    22. Tyszka Anna - środa 13:30-14:30
    23. Zaczkowski Mateusz - środa 12:35-13:35 (co drugi tydzień)
    24. Zyśk Paulina - środa 12:15-13:15
    25. Żarnowska Eliza - wtorek 8:50-9:20, środa 11:50-12:20
  • Biegi przełajowe

    Biegi przełajowe

    W sobotę 5 października już po raz trzeci przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXV Jesiennych Biegach Przełajowych o Puchar Wójta Gminy Lelis. W rywalizacji wzięło udział ok. 600 dzieci. Premiowane miejsca, które były nagrodzone medalami i dyplomami uzyskali: VIm. - Leoś P. (chł. 4 l.), VIm. Marianka G. (dz. 6l.), VIm. Kornelia S. (dz. 9l.) i tuż za podium IVm. Borys G. (chł. 12l.). Wszystkim biorącym udział gratulujemy i mamy nadzieję na kontynuację przygody ze sportem, tym bardziej, że dla części zawodników był to pierwszy udział w zawodach. Cieszymy się bardzo z obecności rodziców, ponieważ ważną rolę w sporcie dzieci pełni wsparcie z ich strony.

  • Europejski Dzień Języków

    Europejski Dzień Języków

    Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy

    i obchodzone w Europie corocznie 26 września.

    Jego celem jest propagowanie nauki języków obcych oraz podkreślanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

    Uczniowie naszej szkoły również przyłączyli się do celebrowania tego dnia.

    Z tej okazji uczniowe klas III-IV wykonali flagi różnych krajów europejskich, a uczniowie starszych klas przygotowali plakaty na temat określonych krajów europejskich: Włoch, Francji i Hiszpanii.

    Była to okazja zgłębienia wiedzy o innych państwach europejskich.

  • Sprzątanie świata

    Nasza szkoła, jak co roku przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie świata-Polska 2024." Tegoroczne hasło kampanii brzmi: ,,Na straży czystej ziemi." 23.09 o najbliższe tereny naszej szkoły zadbały klasy 2 i 1b, a o plac zabaw klasa 3. 24.09 do akcji włączyła się też klasa 1a. Przystąpiliśmy do działania, by nasze otoczenie było czystsze, zdrowsze i bardziej przyjazne.

  • Dzień Kropki

    16 września uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, a przede wszystkim dobrej zabawy.

    W Kalendarzu Świąt Nietypowych, Dzień Kropki przypada na 15 września.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25

    Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25

    Czas wakacji i urlopów bardzo szybko minął. 2 września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Pani dyrektor Małgorzata Cichocka przywitała nas bardzo serdecznie. Poprosiła, aby minutą ciszy oddać cześć Poległym w II wojnie światowej. W swoim przemówieniu Pani dyrektor poinformowała, że pomieszczenia należące do OSP w Dzbeninie zostały zaadoptowane na potrzeby szkoły. Podkreśliła, że to dzięki szczególnym staraniom Pana wójta Bartosza Podolaka mogliśmy uniknąć dwuzmianowości. Cieszymy się, że szybko postępuje budowa nowej części szkoły. Dziś było trochę ciasno, ale kolejny rok szkolny, mamy nadzieję, że powitamy już na nowej sali gimnastycznej. Młodsze klasy wysłuchały krótkiej części artystycznej, w której wystąpiły uczennice kl. V i I. Niech ten rok przyniesie nie tylko wiedzę, ale również piękne wspomnienia. Powodzenia!

  • Łączymy zabawę z edukacją i rozwojem!

    Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Czychowskiego w Dzbeninie została jednym z laureatów kolejnej edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie.” Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 24 tys. złotych powstanie pracownia z podłogą interaktywną. Ta innowacyjna podło9ga wspiera rozwój intelektualny i ruchowy dzieci w różnym wieku – przedszkolnym i szkolnym. Zawiera szereg aplikacji edukacyjnych dostosowanych do możliwości psychofizycznych dziecka na danym etapie rozwoju.

    „Wzmocnij swoje otoczenie to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergrtyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, bezpieczeństwa, edukacją i ochroną środowiska oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do znanego i sprawdzonego rozwiązania jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mmieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

    W sześciu edycjach programu, PSE przyznały już ponad 1050 grantów o łącznej wartości prawie 22 mln. złotych. Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych https://www.wzmocnijotoczenie.pl oraz https://energetycznykompas.pl

  • Zakończenie roku szkolnego

    Czas nauki za nami, powitaliśmy wyczekiwane wakacje. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024 rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pani dyrektor Małgorzata Cichocka przywitała zebranych i podziękowała uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom oraz organowi prowadzącemu za trud włożony w naukę, pracę i dobrą współpracę. Zaszczycili nas swoją obecnością Wójt Gminy Rzekuń  Bartosz Podolak, przewodniczący Rady Gminy Tomasz Chrzanowski i radny Wojciech Rogoziński. Pan Wójt również skierował do całej społeczności ciepłe słowa uznania i przekazał na ręce Pani dyrektor upominek. Oprócz gości, podziękowania za pracę na rzecz szkoły w formie dyplomów i kwiatów otrzymała przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Wojtkowiak i Pani Paulina Cesarska. Nasi uczniowie otrzymali książki i dyplomy za wzorowe i co najmniej bardzo dobre zachowanie oraz wysokie wyniki w nauce, czytelnictwo, sport. Rodzice uczniów wzorowych ze średnią co najmniej 4,75 otrzymali listy gratulacyjne i podziękowania za trud włożony w wychowanie dziecka. Po części oficjalnej mogliśmy wysłuchać montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów klasy III, którą przygotowała wychowawczyni Pani Beata Kulas. Na zakończenie Pani dyrektor życzyła wszystkim udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

    Zdjęcia grupowe wykonane zostały sprzętem fotograficznym pozyskanym w ramach programu #Laboratoriaprzyszłości przez p. A. Jastrzębską oraz p. M. Lubiejewską

  • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

    Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

    W 2024 roku Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją przypada na 23 lutego.

    Święto zostało ustanowione przez Ministerstwo Zdrowia w 2001 roku.Celem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją jest upowszechnianie wiedzy na temat tej choroby oraz konieczności diagnozowania i podejmowania odpowiedniego leczenia. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) stany depresyjne są jednym z najczęstszych powodów niepełnosprawności zawodowej oraz społecznej. W rankingu najpoważniejszych problemów zdrowotnych, depresja zajmuje czwarte miejsce na świecie, zaś wkrótce choroba będzie zajmowała drugie miejsce po niedokrwiennej chorobie serca. Coraz więcej osób cierpi na depresję, szacuje się, że ta choroba dotyka ponad 120 milionów ludzi, ale tylko od 20 do 50 procent chorych szuka specjalistycznej pomocy.

    Depresja może objawiać się zarówno w sferze fizycznej jak i psychicznej. Do głównych objawów tej choroby należy stopniowa utrata przyjemności i odczuwanej radości życia, zostaje ograniczona aktywność życiowa oraz występują trudności w podejmowaniu decyzji, pojawiają się pesymistyczne myśli, nieokreślony lęk, a także narasta poczucie utraty sensu życia. Leczenie depresji zależy indywidualnie od pacjenta. Najczęściej wykorzystuje się farmakoterapię, psychoterapię i psychoedukację, odpowiednią dietę oraz aktywność fizyczną.

    Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją próbuje przełamywać istniejące stereotypy w społeczeństwie dotyczące depresji oraz osób chorych. Niestety wciąż panuje przekonanie, że depresja nie jest chorobą, a osoba, która konsultuje się z psychiatrą cierpi na chorobę psychiczną. Depresja nazywana jest chorobą duszy i ciała, zaś bagatelizowane objawy mogą przyczynić się do samobójstwa. Wiele znanych oraz sławnych osób zmagało się z depresją, na przykład Jim Carrey, Woody Allen, Hugh Laurie lub Robin Williams, a także artyści jak Vincent Van Gogh, Andrzej Wróblewski lub Zdzisław Beksiński. Nawet polscy aktorzy zaczynają otwarcie mówić o walce z depresją, przekonując, że ta choroba potrafi zniszczyć człowieka. Należy pamiętać, że depresja jest uleczalna!

    Zachecamy do przeczytania artykułu: Internet a depresja nastolatków - LIBRUS Szkoła

  • Dzień Bezpiecznego Internetu

    6 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem tego wydarzenia było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.  W salach lekcyjnych  zostały stworzone informacyjne gazetki , a w klasie 4 odbyły się warsztaty z wychowawcą p. Eweliną Samul. Kolejną z inicjatyw  tego wydarzenia było przeprowadzenie wśród wszystkich uczniów klas 4-7  konkursu wiedzy ,, Jestem bezpieczny w sieci " organizowanym przez p. Małgorzatę Lubiejewską. Zwycięską klasą, która zdobyła największą liczbę punktów została klasa 7, natomiast z każdej klasy został również wyłoniony uczeń wyróżniający się największą wiedzą na temat bezpieczeństwa w sieci. Oto wyniki konkursu:

    Michał Ostrowski - klasa 4

    Borys Gryczka- klasa 5 

    Kacper Jaworski - klasa 6 

    Sebastian Chodakowski - klasa 7

    Gratulacje dla zwycięzców

    Zarówno cała klasa 7 jak i indywidualni zwycięscy otrzymali nagrody ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców. Serdecznie dziękujemy rodzicom.

  • Dzień Babci i Dziadka

  • Wycieczka klas 4-8

    Wycieczka klas 4-8

    8 grudnia 2023 r. uczniowie klas 4-8 wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy w ramach programu - Lekcje o finansach. Głównym celem naszej podróży była wizyta w Giełdzie Papierów Wartościowych. Tam mogliśmy dowiedzieć się m.in., czym są akcje, jak kontrolować swoje zyski i straty, co to jest hossa i bessa. GPW w Warszawie to jedna z największych instrumentów finansowych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Do atrakcji wycieczki należało również obejrzenie filmu IMAX 3D, gdzie widzowie mieli możliwość przeżyć bezpośredni i zapierający dech w piersiach kontakt z tajemniczymi i fascynującymi mieszkańcami głębin morskich. Na trasie naszej wycieczki był też wspaniały Zamek Królewski w Warszawie, pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku - siedziba władz I Rzeczypospolitej - Króla i Sejmu. Mogliśmy też podziwiać piękną choinkę na Placu Zamkowym. W drodze powrotnej zachwycaliśmy się Królewskim Ogrodem Światła w Wilanowie.

  • Pomagamy

    W naszej szkole od poniedziałku ruszyła SZLACHETNA PACZKA.

    W dniach 4-11.12 prowadzimy zbiórkę dla potrzebujących rodzin. Zbieramy: słodkości, środki czystości, materiały szkolne, pościel, ręczniki. Zachęcamy wszystkich do wsparcia akcji. Dziękujemy za pomoc.

  • Pasowanie na ucznia.

    18 października był niezwykłym dniem dla pierwszoklasistów z naszej szkoły. Tego dnia odbyło się pasowanie na ucznia. 

    W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

    Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez wychowawcę p. Annę Jastrzębską oraz p. Małgorzatę Lubiejewską pamiątkowych dyplomów oraz upominków ufundowanych przez rodziców uczniów. Na zakończenie tego wydarzenia cała klasa 1 wraz z rodzicami spotkała się w sali lekcyjnej aby świętować ten niezwykły dzień . Uczniowie spisali się na medal. Brawo!

  • Dzień KEN

    Dzień KEN

    ,,CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO CO POSIADA, LECZ PRZEZ TO KIM JEST I NIE PRZEZ TO CO MA, LECZ PRZEZ TO CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI."

    Jan Paweł II

     

    Z okazji 250 rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej i Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczystość. Podczas spotkania, Pani Małgorzata Cichocka złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom oraz wręczyła nagrody dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy VII, których przygotowała p. Beata Bednarczyk przy wsparciu p. Łukasza Makowskiego. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, który był miłym akcentem tego dnia.

  • Konsultacje

    W roku szkolnym 2023/24 zapraszamy Rodziców i Uczniów na konsultacje z Nauczycielami wg harmonogramu:

    • Beata Bednarczyk - wtorek 10:50-11:50
    • Katarzyna Damięcka - poniedziałek 12:35-13:35
    • Ewa Janiszewska - wtorek 13:40-14:40
    • Anna Jastrzębska - wtorek 9:40-10:40
    • Dorota Kołakowska - środa 10:45-11:45
    • Edyta Kraska - środa 12:30-13:30
    • Beata Kulas - poniedziałek 12:35-13:35
    • Małgorzata Lubiejewska - piątek 10:45-11:45
    • Łukasz Makowski - poniedziałek 13:30-14:30
    • Ks. Piotr Ogrodowicz - wtorek 13:30-14:30

     

    • Mariola Orłowska -  czwartek 10:50-11:50
    • Ewelina Samul - poniedziałek 10:05-10:35 i piątek 12:05 - 12:35
    • Marlena Sawicka - poniedziałek 10:40-11:10 i czwartek 9:00-9:30
    • Anna Siemiątkowska - czwartek 11:30-12:00 i piątek 9:50 - 10:20 
    • Justyna Sokołowska - czwartek 10:35-11:35
    • Karolina Stepnowska - wtorek 14:30-15:30 co dwa tygodnie (I i III tydzień miesiąca)
    • Anna Tyszka - poniedziałek 10:35-11:35
    • Paulina Zyśk - wtorek 12:30 - 13:30
    • Eliza Żarnowska - środa 11:50-12:30 i czwartek 11:00-11:20
  • Sprzątanie świata

    W dniach 15-17 września 2023 r. przypadał 30 finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. W tym roku odbywała się ona pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi". Uczniowie naszej szkoły bardzo zaangażowali się w tę akcję. Sprzątali teren przy szkole oraz pobliski las.Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać. Warto wspólnymi siłami dbać o piękno naszej małej Ojczyzn

  • Inauguracja roku szkolnego

    4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Na początek pani dyrektor Małgorzata Cichocka powitała wszystkich. Następnie uczniowie klasy II i VI przedstawili krótką część artystyczną, którą przygotowali pod opieką p. Justyny Sokołowskiej i p. Katarzyny Damięckiej. 

    Życzymy powodzenia całej społeczności szkolnej: Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom.

  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23

    Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23

    Pewien mądry człowiek powiedział kiedyś:

    „Celebrujcie zakończenia, bo one poprzedzają nowe początki”.

    W słowa te doskonale wpisuje się uroczystość, która miała miejsce w naszej szkole 23 czerwca. Tego dnia uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Towarzyszyły nam skrajne emocje, z jednej strony zmęczeni całoroczną pracą cieszyliśmy się z nadejścia upragnionych wakacji i zasłużonego wypoczynku, jednak z drugiej smuciliśmy się z odejścia koleżanek i kolegów z klasy VIII, z którymi to przez lata wspólnej nauki zacieśnialiśmy więzi przyjaźni. W obecności wójta gminy Rzekuń pana Bartosza Podolaka, dyrektora CUW pana Waldemara Skurzyńskiego, radnego pana Stanisława Dmochowskiego, nauczycieli i rodziców pani dyrektor Małgorzata Cichocka rozdała nagrody, dyplomy i listy gratulacyjne naszym drogim uczniom i ich rodzicom. Następnie odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów, którzy od września wkroczą na ścieżki edukacji w szkołach średnich. Na do widzenia ósmoklasiści przedstawiali część artystyczną. Naszych absolwentów występem i drobnym upominkiem pożegnała także klasa 6. Następnie wszyscy uczniowie udali się do swoich klas, by z rąk wychowawców otrzymać świadectwa. W ten oto sposób celebrowaliśmy koniec roku szkolnego, we wrześniu zaczniemy nowy, jednak zanim to nastąpi, czeka nas dwa miesiące wakacji.

    Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku!

strona:

Galeria zdjęć