Dnia 19 października 2018r. obyła się ceremonia pasowania na uczniów klasy pierwszej, na którą przybyli zaproszeni goście: Przedstawiciele Rady Rodziców, Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.
Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny pt.”Jak oni ślubują” przygotowany przez wychowawcę Beatę Kulas, w którym wykazali się świetną recytacją wierszyków, znajomością przepisów ruchu drogowego, zdrowego odżywiania oraz pięknym śpiewem oraz tańcem. Nad całością czuwało jury czyli koledzy i koleżanki z klas VI-VII. To był egzamin, który śpiewająco zdali na szóstkę.
Najważniejszym momentem spotkania było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Olga Dorota Dobkowska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Czychowskiego w Dzbeninie.
Do uroczystego ślubowania dołączyli rodzice pierwszoklasistów, którzy obiecali wspomagać swoje pociechy w nauce i wychowaniu.
Na zakończenie wszyscy uczniowie klasy pierwszej otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i zeszyty wydane przez MEN z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Nie zabrakło też upominków od Rady Rodziców- bardzo przydatnych uczniom słowników ortograficznych i kuferków słodkości od rodziców. Wychowawczyni podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w ceremonii oraz gorące przyjęcie pierwszoklasistów do grona społeczności szkolnej.
Na zakończenie miłego i pełnego dnia wrażeń, rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek w postaci tortu ze zdjęciem klasy pierwszej.
Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy. Cieszymy się, że jesteście już uczniami.
Wychowawca: Beata Kulas
15 października 2018 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem Pani Iwony Olejniczak – opiekuna Samorządu Uczniowskiego, wyśpiewali piękne życzenia dla wszystkich pedagogów i pracowników obsługi. Nie zapomnieli również o 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, co uczcili wzruszającym wykonaniem pieśni „ Barka” oraz wspólnym odśpiewaniem nauk Jana Pawła II ubranych w tekst piosenki „ Tak mówił papież”. Specjalnym prezentem dla nauczycieli był pokaz gimnastyczny w wykonaniu uczennicy klasy VIII – Julii Dmochowskiej.
Po raz pierwszy w naszej szkole zagościło przedstawienie w wykonaniu rodziców, którzy przy dźwiękach specjalnie dobranej muzyki z dużą dawką humoru parodiowali zachowanie uczniów klasy VIII. Scenariusz opracowany wspólnie z Panią Iwona Olejniczak spotkał się z aplauzem i uznaniem ze strony uczniów. Było wesoło, zabawnie, ale i wzruszająco.
Do zobaczenia przy innej okazji.
1 października 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Rozpoczęliśmy o 8.00 prezentem tanecznym od dziewcząt z koła tanecznego dla wszystkich chłopców i panów. Następnie zarówno dziewczynki jak i chłopcy zostali obdarowani przez Radę Rodziców słodkim upominkiem. Dalszą część dnia spędziliśmy w podziale na uczniów młodszych i starszych.
Dzieciaki z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I i II przebywali w tym dniu na terenie szkoły i świętowali na boisku szkolnym. Najpierw były życzenia dla chłopców i tradycyjne 100 lat. Następnie odbyły się próby dla chłopców: próba odwagi ,próba powagi, próba wytrzymałości oraz próba wiedzy. Wszyscy spisali się znakomicie. Następnie p. B. Kulas przygotowała kilka pląsów zuchowych przy których wszyscy świetnie sie bawili. Na zakończenie był poczęstunek, który przygotowały mamy w postaci gofrów z przepysznymi domowymi konfiturami. Nie zabrakło tez cukierków dla każdego dziecka. Było miło i wesoło, a pogoda wspaniała i słoneczna.
Uczniowie z klas IV-VIII wyjechali do Ostrołęki, wzięli udział w warsztatach kulinarnych w naleśnikarni BB Loft, a następnie spożywali przygotowane przez siebie produkty. Następnym punktem programu była wizyta w kręgielni ŁUBUDU, gdzie zabawa była przednia. Tu należy nadmienić, że uczestniczyły w niej nie tylko dzieciaki, ale i opiekunowie. Kolejnym punktem programu była wizyta na Komendzie Policji w Ostrołęce, gdzie uczniom przybliżono pracę policjanta, dzieci odwiedziły pomieszczenia, w których każdego dnia funkcjonariusze wypełniają swoje obowiązki, „zlustrowały” policyjne samochody oraz odwiedziły czworonożnych pomocników – owczarki niemieckie w służbie policji.
Całość zakończyliśmy pysznymi lodami. Wróciliśmy do szkoły zmęczeni, ale i zadowoleni z tej edukacyjnej wyprawy.
W dniu 29.09.2018r. w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, swoje święto obchodziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Dzbenina . Druhowie ochotnicy świętowali 90-lecie istnienia formacji. Podczas wydarzenia nie zabrakło uroczystego apelu.
Uroczystości poprzedziła msza święta polowa w intencji strażaków i mieszkańców wsi oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Po nabożeństwie odczytano krótki rys historyczny ,po czym odbył się krótki montaż słowno- muzyczny pod kierunkiem p. Ewy Podpory w wykonaniu uczennic klasy VIII, VII , V i IV, który nawiązywał do naszej ,,Malej Ojczyzny” poprzez pieśń ,,Nad błękitną moją Narwią” następnie wyeksponowane zostały trudne losy niewoli i walki Polaków w pieśni ,,Biały orzeł”, którą wykonała Kinga Romanik z klasy IV. Na zakończenie dziewczęta odśpiewały pieśń ,,Polskie kwiaty” w hołdzie wszystkim tym ,którzy walczyli i oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny.
Następnie wręczono odznaczenia strażakom. Doniosłej uroczystości towarzyszyło również poświęcenie i przekazanie samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej z Dzbenina. W trakcie wydarzenia można było także wpisać się do kroniki formacji.
Podczas spotkania nie zabrakło też wystąpienia zaproszonych gości, którzy wiele mówili o trudnej, czasami z narażeniem życia, pracy strażaków. Życzyli im również wytrwałości.
Notatkę sporządziła: Ewa Podpora
W dniu 14.09.2018r. dzieciaki z oddziału ,,A’’ i ,,B’’ świętowały ,,Dzień pieczonego ziemniaka”. Głównym elementem całej imprezy było ognisko, które przygotowali i czuwali nad pieczonymi potrawami państwo Dominika i Paweł Rogozińscy, a na które zostali również zaproszeni uczniowie z klasy pierwszej oraz drugiej wraz z paniami mającymi w tym dniu lekcje w tych klasach.
Całość imprezy rozpoczęła się powitaniem, następnie dzieci poznały historię ziemniaka na podstawie bajki pt: ,,Krótka bajka o ziemniaku”, dzięki której dowiedziały się; Kto sprowadził ziemniaki do Polski?; Jaką mają nazwę w innych regionach naszego kraju?: Co można robić z ziemniaków?. Były tez zagadki oraz zabawy na świeżym powietrzu, gdyż pogoda była piękna. Pieczone kiełbaski, ziemniaki, ciasto, cukierki oraz napoje były przekąską w czasie całej imprezy. Dzieciaki świetnie się bawiły oraz miło spędziły czas po czym zmęczone udały się z rodzicami do domu.
Notatkę sporządziła Ewa Podpora
W dniu 3.09.2018r. godzinie 8:00 odbyło się w naszej szkole rozpoczęcie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego.
Następnie przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego powitała wszystkich przybyłych na czele z nową p. dyrektor Olgą Dorotą Dobkowską. Po wstąpieniu uczennicy - Małgorzaty Gąsiorowskiej, cała społeczność szkolna podziękowała pani Małgorzacie Cichockiej za pracę na stanowisku dyrektora naszej szkoły.
Pani Małgosiu!
Wszystko ma swój czas
I jest wyznaczona godzina
Na wszystkie sprawy pod niebem
Czas płaczu czas śmiechu
Czas zawodzenia i czas pląsów
Czas rzucania kamieni i czas ich zbierania
Czas szukania i czas tracenia
Czas milczenia i czas mówienia
To bardzo dobrze, jeżeli dyrektorem szkoły jest człowiek, który potrafi połączyć
Wykonywanie swoich codziennych obowiązków z pasją.
Przez wiele lat była Pani naszym przewodnikiem i przyjacielem, która całe swoje serce oddała naszej szkole. Zrobiła Pani z niej nasz drugi dom, do którego przychodziło się bardzo chętnie. W domu tym czekała na nas Pani - czasami szczęśliwa i uśmiechnięta, czasami czymś bardzo zatroskana, ale zawsze pozytywnie nastawiona do swoich współpracowników, rodziców i uczniów.
Trudno jest nam dzisiaj żegnać dyrektora szkoły, który zawsze miał świadomość tego, że ,,dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest”
Szanowna Pani Małgosiu! W imieniu całej społeczności szkolnej – Dziękujemy!!!
Do podziękowań dołączyli – radny z Dzbenina p. Piotr Suchta oraz przewodniczący rady gminy – p. Edward Gryczka. Po podziękowaniach głos zabrała nowa p. dyrektor - p. Olga Dorota Dobkowska.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, na którą złożyło się wspomnienie nawiązujące do drugiej wojny światowej, a potem wierszem i piosenką na wesoło uczniowie powitali nowy rok szkolny.
Uroczystość przygotowała p. Ewa Podpora z dziewczętami z klasy IV i V oraz z uczniami klasy I.
22 czerwca 2018 roku wszyscy uczniowie z naszej szkoły przekroczyli rano próg budynku z szerokim uśmiechem na twarzy, ponieważ tego dnia wybrzmiał dzwonek kończący rok szkolny i zwiastujący upragnione wakacje. Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Cichocka, która wyróżniła uczniów, osiągających wysokie wyniki w nauce. Podziękowania otrzymali również wszyscy, którzy w ciągu roku wyróżnili się swoją pracą – uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły. Następnie nadszedł czas na program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy III i V pod kierunkiem pań – B. Kulas i D. Kołakowskiej, pt. „Dziennik pokładowy”. Mali aktorzy zaprezentowali zabawną historię zaginięcia dziennika lekcyjnego, utrzymaną w pirackich klimatach. Na koniec wszyscy pożegnali się z kolegami i nauczycielami w klasach i wyruszyli na poszukiwanie wakacyjnej przygody.
20 czerwca uczniowie klasy VII pod opieką Pani Dyrektor, wychowawczyni Iwony Olejniczak oraz księdza Zbigniewa Grodzkiego, wybrali się na wycieczkę rowerową do Kamianki. Po dojechaniu na miejsce wszyscy wzięli udział we Mszy Świętej odprawionej w Kaplicy pw. Świętej Anny w Kamiance, następnie były śpiewy przy dźwiękach gitary, pieczenie kiełbasek i zabawy sportowe. W drodze powrotnej miejscowy leśniczy opowiedział kilka historii związanych z przydrożnym krzyżem i pokazał ciekawe okazy przyrody. Dzień był szczególny, mamy nadzieję, że zapoczątkował ciekawy rozdział wypraw rowerowych z księdzem Zbyszkiem. Już dziś umówiliśmy się na wycieczkę wrześniową. To bardzo miły akcent na zakończenie nauki szkolnej.
Dnia 14 czerwca 2018 roku nauczyciele, uczniowie, ich rodzice, opiekunowie, babcie, dziadkowie i rodzeństwo świętowali Dzień Rodziny. Tego dnia bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki, o którą zadbał znany z zabawy choinkowej DJ Daniel, sponsorowany przez Radę Rodziców z życzeniami dla wszystkich dzieci. Ważnym punktem programu były występy dzieci z oddziału przedszkolnego oraz rock and roll w wykonaniu uczniów z klasy I i III. O smaczny poczęstunek zadbali rodzice dzieci z przedszkola, za co bardzo dziękujemy. Bardzo istotne jest również to, że wszyscy uczestniczyliśmy w aukcji prac wykonanych przez uczniów i ich opiekunów, a całkowity dochód wspomógł leczenie chorej dziewczynki. Dzień zakończyły zawody sportowe, na które czekały wszystkie dzieciaki, szczególnie dlatego, że mogły zaprosić do drużyn swoich rodziców. Zabawa była przednia. Do zobaczenia za rok!
W dniach 28-30.05.2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Trójmiasta.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy Gdynię. Zobaczyliśmt port z pokładu statku wycieczkowego, następnie zwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie oraz Westerplatte z pomnikiem Obrońców Wybrzeża. Tego dnia wieczorem oglądaliśmy wspaniały zachód słońca nad morzem.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Archikatedry Oliwskiej i wysłuchania koncertu organowego. Później w Gdańsku spacerowaliśmy po starym mieście. Bardzo ciekawym miejscem, które odwiedziliśmy tego dnia był stadion PGE Arena. Nie mogło również podczas naszych wędrówek zabraknąć molo w Sopocie i deptaku Monte Cassino. Tego dnia odważniejsi mogli zamoczyć nogi w morskiej wodzie. Wieczorem ognisko i mecz piłki nożnej.
Trzeciego dnia rano wyruszyliśmy w drogę powrotną. Po drodze zajechaliśmy do Malborka. Do domu wróciliśmy zmęczeni ale pełni wrażeń.
24.05.2018 r. w nasze szkole po raz dwudziesty został zorganizowany Konkurs Recytatorski im. Mieczysława Czychowskiego. Celem konkursu jest promowanie poety i malarza pochodzącego z Dzbenina, a poprzez swoją rodzinę w dalszym ciągu związanego z naszą miejscowością. Zgodnie z tradycją zaszczycili nas swoją obecnością recytatorzy, nauczyciele, rodzice oraz przedstawiciele samorządów powiatu i gminy, pan Krzysztof Parzychowski i pan Marian Grzegorczyk.
Młodzi recytatorzy podzieleni na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-V, VI-VII, prezentowali własną interpretację wybranych wierszy. Dzieci najmłodsze recytowały wiersz dowolnego poety, a starsze – autora związanego z regionem kurpiowskim. W konkursie wzięło udział 38 młodych artystów z powiatu ostrołęckiego i Ostrołęki. Jury w składzie: Mieczysław Romanik (dyrektor Biblioteki Publicznej w Ostrołęce), Ewa Krupka (dziennikarka Radia OKO) i Grażyna Majkowska (dyrektor Biblioteki Gminnej w Rzekuniu) wyłoniło laureatów. Wyniki przedstawiają się następująco:
W kategorii klas I-III:
I miejsce – Aleksander Tarcicki –SP w Rzekuniu
II miejsce – Alicja Dawidczyk – SP nr 1 w Ostrołęce
III miejsce – Stanisław Mróz – ZS STO w Ostrołęce, Amelia Bednarczyk – SP nr 2 w Ostrołęce
W kategorii klas IV-V:
I miejsce – Mikołaj Dębski – SP nr 3 w Ostrołęce
II miejsce – Karol Kośnik – SP nr 2 w Ostrołęce
III miejsce – Zofia Zyśk – ZS STO w Ostrołęce, Zofia Próchnicka – SP w Laskowcu
W kategorii klas VI-VII:
I miejsce – Maciej Kubeł – SP w Laskowcu
II miejsce – Amelia Gniazdowska – SP w Dzbeninie
III miejsce – Mateusz Balcerzak – SP w Nowej Wsi
Nagrodą specjalną – Grand Prix konkursu, został uhonorowany Mikołaj Dębski, który swoją interpretacją utworu „Tato, to ja – Twoje dziecko” zachwycił publiczność.
Sponsorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Radio OKO i Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Czychowskiego w Dzbeninie.
Nad przebiegiem konkursu czuwały: Iwona Olejniczak i Katarzyna Damięcka, a poczęstunek bogaty w regionalne potrawy przygotowali rodzice.
Zapraszamy za rok.
Dnia 27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Dzbeninie odbyło się spotkanie poświęcone rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie działający w szkolnym kole historycznym przybliżyli całej społeczności wydarzenia z sali sejmowej sprzed 227 lat. Uroczystość rozpoczęła się polonezem w wykonaniu uczniów z klasy IV, który poprzedził pojawienie się na sali króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz marszałka Stanisława Małachowskiego. Młodzi artyści przedstawili krótkie głosowanie nad najważniejszymi założeniami konstytucji majowej oraz uroczystą przysięgę monarchy. Całość zakończyła się odśpiewaniem pieśni patriotycznych: „ Witaj majowa jutrzenko” i „ Polska flaga”.
Nad przebiegiem uroczystości oraz przygotowaniem dekoracji podkreślającej doniosłość wydarzenia czuwała Pani Iwona Olejniczak.
Dnia 23 marca 2018r. zuchy z naszej szkoły wzięły udział w II Międzypowiatowym Festiwalu Piosenki Zuchowej i Harcerskiej „Watra 2018”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Goworowie. W konkursie prezentowali się soliści, zespoły zuchowe i harcerskie zrzeszone w Hufcu ZHP w Ostrołęce. Zuchy z gromady zuchowej „Słoneczny parasol” wystąpiły w kategoriach solista i zespół zuchowy. Jako solistka wspaniale zaprezentowała się Kinga Romanik w piosence „ Meluzyna”. Z piosenką patriotyczną pt. „Biały Orzeł” wystąpił zespół w składzie: Amelia Borkowska, Alicja Bałazy, Krzysztof Dumański, Natalia Rogala, Natalia Szymczyk, Julia Wilczyńska i Mateusz Wołosiewicz. Jury oceniające artystów brało pod uwagę: muzykalność, dykcję, aranżację utworu, ogólne wrażenie artystyczne oraz kontakt z publicznością. Naszym zuchom udało się zająć zaszczytne II miejsce w kategorii zespoły zuchowe. Brawo! Gratulujemy! Dodatkowo zuchy miały okazję zintegrować się z innymi gromadami oraz drużynami wspólnie śpiewając pląsy, piosenki oraz ich ulubione okrzyki. Z festiwalu wróciliśmy pełni zapału do poznawania tajników pracy w gromadzie zuchowej.
Z zuchowym pozdrowieniem
druhna Beata Kulas
21 marca 2018 roku powitaliśmy wiosnę w naszej szkole. Tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III śpiewały piosenki o wiośnie, a uczniowie z klas starszych wystąpili w tanecznym pokazie. Kolejnym punktem programu było plastyczne przedstawienie pierwszych oznak wiosny. Przygotowano wiele ciekawych prac, które przez tydzień ozdobią nasz szkolny korytarz. Zarówno starsi jak i młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowych, wcielając w życie zasadę, że ruch to zdrowie. Starszaki odwiedzili również Państwową Straż Pożarną w Ostrołęce i otrzymali cenną lekcję na temat zachowań w sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu człowieka. Punktem kulminacyjnym obchodów powitania wiosny było spalenie marzanny. Pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę delektując się słodkimi upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Nad całością czuwali uczniowie z rady Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pani Iwony Olejniczak.
21 lutego 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Grupę Ratowniczą „ Nadzieja” z Łomży. Troje miłych i kompetentnych młodych instruktorów ratownictwa medycznego zapoznawało uczniów począwszy od 3-latków, a skończywszy na uczniach klasy VII z zagadnieniami związanymi z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs trwał kilka godzin, każde dziecko mogło indywidualnie pokierować akcją ratowania życia w różnych okolicznościach i niesienia pomocy poszkodowanym w różnym wieku. Spotkanie było całkowicie bezpłatne i naprawdę bardzo profesjonalne. Organizatorami szkolenia był Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekuna Iwony Olejniczak.
1 lutego 2018 roku gościliśmy w szkole Pana Krzysztofa Piszczatowskiego, człowieka niezwykle skromnego, który z racji swojej profesji, pasji i niecodziennym umiejętnościom zwiedził „kawał” świata.
Kim jest Pan Krzysztof?
Jest fizjoterapeutą i masażystą sportowców polskich. Przez wiele lat opiekował się polskimi lekkoatletami, którzy odnosili zwycięstwa podczas największych imprez sportowych. Wystarczy wymienić mistrzynię rzutu młotem Anitę Włodarczyk, tyczkarkę Annę Rogowską czy biegaczkę Angelikę Cichocką. Pan Krzysztof podczas spotkania ze starszymi uczniami naszej szkoły podkreślał, że w życiu najważniejsze są pasja, upór i pracowitość. To cechy, które gwarantują osiągnięcie sukcesu młodemu człowiekowi, bez względu na to skąd pochodzi. Sam jest przykładem człowieka, który dzięki ciężkiej pracy, zrealizował swoje marzenia. Na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego, fizjoterapeuta i masażysta, a kiedy trzeba pakuje walizki i opiekuje się sportowcami podczas imprez sportowych. W swojej zawodowej karierze realizował się w różnych sytuacjach , na przykład dbał o sprawność i formę lekkoatletów polskich podczas olimpiady w Pekinie w 2008 roku. Serdeczne podziękowania od dyrekcji, nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim od uczniów, którzy mieli okazje spotkania i rozmowy z człowiekiem niezwykłym, pracowitym, utalentowanym i bardzo skromnym.
1 lutego 2018 roku w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Uczniowie przygotowali plakat zapraszający na tańce, a chętni wraz z opiekunką samorządu uczniowskiego zamienili szkolny korytarz w salę balową. Dzięki środkom finansowym Rady Rodziców, Pani Dyrektor oraz hojności tegorocznego sponsora- Koła Łowieckiego "Kormoran”, uczniowie bawili się z sympatycznym DJ Danielem. Pan Daniel Wojsz przygotował dla dzieci i rodziców nie tylko świetną muzykę, ale również szereg zabawnych i interesujących konkursów, które sprawiły, że tegoroczny bal był wyjątkowy. Dziewczęta z koła tanecznego uświetniały naszą dyskotekę pokazami tańców, ucząc tym samym wszystkich chętnych. O słodki poczęstunek oraz pyszne nagrody konkursowe zadbała Rada Rodziców. Nad przygotowaniami czuwała opiekunka SU Pani Iwona Olejniczak z uczniami z klas IV-VII. Zapraszamy na przyszłoroczny bal.
Poniżej znajduje się link do strony z informatorami o egzaminie 8-klasisty
Dnia 6 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły – mieszkańcy Kamianki wzięli udział w I Orszaku Trzech Króli, który miał miejsce na terenie wsi Kamianka. Uczennica klasy IV Karolina Kulas pięknie zaśpiewała psalm podczas Mszy Świętej w kaplicy pw. Św. Anny, a po wyjściu z kościoła wraz z towarzyszącymi koleżankami zapoczątkowały przemarsz orszaku wesołą pastorałką „Świeć gwiazdeczko”. Podczas ulicznych jasełek dzieci zaprezentowały scenkę „W Pałacu Heroda” , a następnie przy dźwiękach kolęd pomaszerowały wraz z innymi nad Narew. Na pamiątkę tego wspaniałego wydarzenia cała piątka: Alicja Kanclerz, Małgorzata Gąsiorowska, Natalia Maliszewska, Zuzia Drabot oraz Karolina Kulas otrzymała pamiątkowe kubki przygotowane specjalnie na tę okazję przez jednego z głównych organizatorów Koło Łowieckie „Kormoran”. Dzieci podczas orszaku otaczała opieką pani Iwona Olejniczak oraz bardzo pomocni i troskliwi rodzice. To było piękne i godne kontynuacji przedsięwzięcie.
Święta to moment magiczny, pełen spokoju i ciepła rodzinnego domu. Człowiek zatrzymuje się wśród zgiełku, zastanawia się co jest dla niego ważne, stara się okazać drugiemu człowiekowi jak bardzo istotne jest to, aby nie być samotnym. W ten magiczny czas przenieśliśmy się 22 grudnia, kiedy w naszej szkole wystawiono Jasełka. Tradycyjne przedstawienie bożonarodzeniowe zostało w tym roku przygotowane przez uczniów klasy IV, pod kierownictwem p. Justyny Chilarskiej i p. Eweliny Samul. Zgromadzona na sali publiczność zobaczyła inscenizację ukazującą cud Bożego Narodzenia. W rolę Marii wcieliła się Paulina Szarwacka, natomiast postać Józefa zagrał Adam Piersa, nie zabrakło oczywiście grona aniołów i Orszaku Trzech Króli niosących dary. Całość uzupełniły kolędy i występy wokalno-taneczne młodszych dzieci. Po zakończonym przedstawieniu wszyscy aktorzy otrzymali zasłużone brawa. Kiedy ucichły oklaski, głos zabrała dyrektor szkoły p. Małgorzata Cichocka. W swojej wypowiedzi podziękowała za przygotowanie Jasełek uczniom i nauczycielom oraz złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Do słów Pani dyrektor dołączył się ksiądz parafii p.w. Zbawiciela Świata w Ostrołęce – Zbigniew Grodzki. Bożonarodzeniowe Jasełka wprowadziły wszystkich obecnych w wyjątkowy, świąteczny nastrój.