Już po raz kolejny w tym roku dnia 30 października 2015r. odbyła się zuchowa akcja „Ocalić od zapomnienia”. Członkowie gromady zuchowej Słoneczny parasol pod opieką druhny Beaty Kulas wraz uczniami klasy IV naszej szkoły oraz rodzicami sprzątali zaniedbane, opuszczone mogiły osób cywilnych, które były ofiarami hitlerowskiego terroru z okresu okupacji II wojny światowej. Groby nieznanych bohaterów znajdują się za parkanem przy kościele św. Anny w Kamiance. Z miotełkami i grabkami wszyscy sprzątaliśmy liście, kolki drzew leżące wokół. W miejsce starych zniczy zapaliliśmy nowe oraz złożyliśmy symboliczne kwiaty. Na zakończenie czynności porządkowych pamiętaliśmy o modlitwie za zmarłych.
Akcja „Ocalić od zapomnienia” ma nam przypomnieć o zapomnianych, zaniedbanych grobach, na których od dawna nie płoną znicze. To apel, by pielęgnować pamięć o osobach, które odeszły. Szanować historię i bohaterów. Jest wiele osób, które całe życie poświęciły dla naszej Ojczyzny, ale ich grobów nikt już nie odwiedza. Kiedy więc będziemy na grobach naszych bliskich zapalmy też znicz na opustoszałym pomniku. Zuchy z naszej gromady dbają o takie nagrobki od lat.
Serdecznie dziękuje wszystkim uczestniczącym w akcji, szczególnie zuchom, uczniom klasy 4 oraz rodzicom, którzy również nam pomagali.
"Zadbaliśmy o to co najważniejsze, czyli o pamięć. Pamięć o tych, o których nikt już nie pamiętał”.
Z zuchowym pozdrowieniem
Czuj!
pwd Beata Kulas
Halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Ponad 2 tys. lat temu w ten dzień żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych.
Irlandzcy imigranci sprowadzili tradycję do Ameryki Północnej w XIX wieku.
W drugiej połowie XX wieku święto trafiło do zachodniej Europy.
W czasach pogańskich ludzie w Irlandii przebierali się w kolorowe kostiumy i odprowadzali duchy do granic miasta.
Halloween w Polsce stało się popularne pod koniec lat 90.
W naszej szkole Halloween obchodziliśmy na wesoło 29 października. Samorząd Uczniowski z pomocą opiekuna pani Anny Siemiątkowskiej zorganizował straszne halloween-owe przerwy podczas, których uczniowie bawili się w rytm swoich ulubionych przebojów ubrani w straszne stroje. Główny korytarz zamienił się w straszny ,opuszczony strych osnuty wszędzie przerażającą pajęczyną, nietoperzami, duszami i lampionami z dyni.
19 października 2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka" w Kadzidle, odbyła się uroczystość wręczenia medali i nagród zasłużonym pracownikom Oświaty. Wśród udekorowanych i nagrodzonych znalazła się nauczycielka naszej szkoły pani magister Ewa Podpora. Jest to nagroda prestiżowa, ale i bardzo ważna, gdyż w historii szkoły to pierwsze takie odznaczenie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. To święto całej szkoły – uczniów, pracowników obsługi i tych, co ją prowadzą i nadzorują. Szczególnie jednak dzień ten stwarza okazję do refleksji nad trudną i odpowiedzialną pracą nauczycieli, którzy przekazują uczniom najcenniejszy i najtrwalszy podarunek – wiedzę. Obchody tego święta w naszej szkole odbyły się 16.10.2015 r. Na uroczystości zgromadziła się cała Rada Pedagogiczna, pracownicy administracji, nauczyciele emeryci oraz zaproszeni goście – wśród nich wójt gminy Rzekuń - Stanisław Godzina. Po powitaniu wszystkich zebranych dyrektor szkoły, Małgorzata Cichocka, zaprosiła na część artystyczną przygotowaną przez panie: Dorotę Kołakowską i Annę Siemiątkowską. Zaprezentowana przez uczniów klas VI i II scenka pod tytułem „Marzenia do spełnienia, czyli sfrustrowana nauczycielka” wprawiła wszystkich w dobry nastrój i przypomniała, że praca nauczyciela, oprócz ogromu obowiązków, dostarcza jeszcze więcej radości. Po przedstawieniu głos raz jeszcze zabrała Pani Dyrektor, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników obsługi wiele ciepłych słów, następnie zaś wręczyła Nagrody Dyrektora za zasługi na polu dydaktycznym i wychowawczym dla pań: Anny Siemiątkowskiej oraz Doroty Kołakowskiej. Pani Dyrektor poinformowała także o nagrodach dla pracowników oświaty wręczanych poza naszą szkołą, gdyż w tym roku prestiżowym odznaczeniem, czyli Złotym Medalem za długoletnią służbę, została uhonorowana pani Ewa Podpora. Ponadto podczas uroczystości wójt gminy Rzekuń, Stanisław Godzina wręczył Nagrodę Wójta pani Iwonie Olejniczak. Życzenia i podziękowania za trud w pracy z dziećmi złożył również przewodniczący Rady Rodziców pan Rafał Dzierzgowski. Wszystkim nauczycielom i pracownikom życzymy dalszych sukcesów w pracy.
W dniu 21.10.2015 r. o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Czychowskiego w Dzbeninie do Braci Uczniowskiej zostali przyjęci uczniowie klasy pierwszej. Uroczystość składała się z trzech części:
*pierwsza- to część artystyczna podczas, której chłopcy i dziewczęta wykazali się wiedzą, umiejętnościami recytatorskimi oraz muzycznymi.
*druga część -to podniosły moment Ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie każdego ucznia przez dyrektora szkoły p. Małgorzatę Cichocką.
Trzecia część- to rozdanie książkowych upominków i wspólne zdjęcie z rodzicami.
Pierwszaki wspaniale się bawili, a uczniowie ze starszych klas mieli okazję przypomnieć sobie chwile, kiedy to oni byli bohaterami podczas pasowania.
Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami i wychowawczynią p. Ewą Podporą spotkali się przy wspólnej herbatce.
Dnia 8 października 2015 roku uczniowie z klas IV , V ,VI wraz z opiekunami uczestniczyli w interesujących warsztatach czytelniczych dotyczących literatury i czasopiśmiennictwa regionu ostrołęckiego. Podczas zajęć prowadzonych przez pracownika Biblioteki Publicznej w Ostrołęce dzieci poznały różne źródła informacji na temat regionu począwszy od księgozbioru i dokumentów życia społecznego po katalogi i specjalistyczne bazy bibliograficzne. Warsztaty „ Czy znasz swoje miasto i swój region” obfitowały w wiedzę na temat patrona szkoły Mieczysława Czychowskiego. Uczniowie przeglądali prace jemu poświęcone, czytali wiersze Czychowskiego, oglądali prace plastyczne oraz pogłębiali wiedzę na temat historii życia patrona.
Drugim, ważnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Mauzoleum Powstania Listopadowego. Uczniowie z uwagą oglądali broń wyeksponowaną na Fortach Bema, uczestniczyli w projekcji filmów o bitwie pod Ostrołęką oraz poznawali umundurowanie żołnierzy z tego okresu. Dla oddania hołdu poległym w czasie bitwy dzieci złożyły biało-czerwoną wiązankę kwiatów. Była to żywa, wspaniała lekcja historii.
Dnia 3 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Powiatowych Biegach Przełajowych w Ostrołęce. Kinga Żebrowska i Natalia Piersa reprezentowały nas w biegu na 800 m, natomiast Błażej Suchecki, Kacper Dudek, Szymon Szymczyk, Emil Krupa, Kacper Zebrowski i Dominik Smółka startowali na dystansie 1000 m. Bieg odbywał się nad Narwią, w pięknych okolicznościach przyrody i przy sprzyjającej, słonecznej pogodzie. Wszyscy uczestnicy pod opieką Pani Iwony Olejniczak wykazali się zapałem, sportowym nastawieniem i walecznością. Uczeń klasy V Szymon Szymczyk zakwalifikował się do zawodów międzypowiatowych, które odbędą się wiosną 2016 roku. Gratulujemy!!!
1 października naszą szkołę odwiedziła Pani Anna Sowińska - konsultant pedagogiki planu daltońskiego, członek Polskiego Stowarzyszenia Dalton. Celem wizyty był finalny audyt certyfikujący naszej szkoły.
Poniżej znajduje się link do strony www.plandaltoński.pl, na której znajduje się informacja dotycząca audytu.
Dnia 30 września 2015 roku uczniowie z klas II i III wraz z wychowawczyniami i panią dyrektor uczestniczyli w warsztatach czytelniczych pt. „Historia pisma”, zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce. Zajęcia składały się z pięknej, obszernej prezentacji multimedialnej i warsztatów z uczniami. Prezentacja ukazała dzieciom historię pisma od jego narodzin do czasów współczesnych. Przedstawiła sposób pisania przez różne narody i używane materiały pisarskie.
W trakcie warsztatów uczniowie sami mogli przenieść się w zamierzchłe czasy i pisać dowolne hieroglify rylcem na tabliczkach a także prawdziwym gęsim piórem. Takie „żywe lekcje” są bardzo dobrą formą pracy, ponieważ uczniowie zapamiętują dużo wiadomości i nabywają wiele umiejętności praktycznych. Dlatego też naszym uczniom lekcje te bardzo się podobały.
Druga część wyjazdu poświęcona została na zabawę w salonie zabaw Figlarnia. Był to prezent od rodziców i dziewcząt z klas II-III z okazji Dnia Chłopaka, który przypada właśnie na ten dzień. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki przez dwie godziny doskonale wspólnie się bawili. Myślimy, że to był udany dzień patrząc na uśmiechnięte buziaki dzieci!
29 września 2015 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M. Czychowskiego w Dzbeninie na sportowo uczcili Dzień Chłopaka. Dzieci starsze z klas IV-VI oraz chłopcy z klas II-III rozegrali mecze piłki nożnej, w wyniku których wybrano najlepszych zawodników wśród chłopców i dziewcząt. Dzieci z klasy I oraz dziewczynki z klas II i III pokonywały interesujący tor przeszkód. W tej kategorii wyłoniono najszybszych zawodników i zawodniczki. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. Ponadto każde dziecko tego dnia zjadło smakowitego cukierka.
Dodatkową atrakcją święta było spotkanie z absolwentem naszej szkoły Damianem Świerdzewskim, który obecnie jest studentem wychowania fizycznego i znanym w regionie biegaczem, a swoją przygodę ze sportem rozpoczął jako uczeń szkoły w Dzbeninie. Damian dzielił się z dziećmi swoja pasją podczas odbywania we wrześniu praktyk w naszej szkole, a na pożegnanie przedstawił prezentację, z której dowiedzieliśmy się o jego dokonaniach, sportowych pasjach i ideałach. Damian to znakomity przykład do naśladowania dla naszych młodych sportowców.
1 września, jak zawsze powitaliśmy nowy rok szkolny.
Uroczystą inaugurację rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Cichocka. Szczególnie gorąco powitała 7 i 6-latków, którzy dziś rozpoczęli naukę w klasie pierwszej naszej szkoły. Nie zabrakło również ciepłych słów dla pozostałych uczniów, nauczycieli i rodziców.
Program artystyczny związany z końcem wakacji i początkiem zajęć w szkole zaprezentowali uczniowie przygotowani przez p. Annę Siemiątkowską.
1 września to równocześnie 76 rocznica wybuchu II wojny światowej dlatego wszyscy zgromadzeniu w murach szkoły minutą ciszy uczcili pamięć poległych w walce o wolność.
Pani dyrektor przedstawiła wychowawców klas oraz poinformowała o najważniejszych zmianach w nowym roku szkolnym (nowe zasady oceniania z wychowania fizycznego, zakaz śmieciowego jedzenia w sklepikach szkolnych).
Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.
Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, rozwoju zainteresowań i talentów, poznania nowych kolegów i koleżanek oraz zadowolenia i radości z codziennego przebywania w szkole.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 oraz pożegnanie dzieci idących do zerówki odbyło się 25 czerwca o godz. 10.30. Szczególnymi gośćmi tego dnia byli rodzice. Pod czujnym okiem swoich wychowawczyń dzieci wzbogaciły ten dzień występem artystycznym dziękując za wspaniały czas spędzony w przedszkolu. Rodzice nie kryli zadowolenia i dumy ze swoich pociech, oglądając pokazy taneczne i wysłuchując wierszy przygotowanych specjalnie na tę okazję. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami i uśmiechem radości ze strony rodziców. Po zakończeniu występów głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Cichocka oraz wychowawczyni Olga Myślak, które wręczyły każdemu dziecku pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Złożono również podziękowania rodzicom za całoroczną pomoc i współpracę. Na koniec był czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć i słodki poczęstunek.
17 czerwca 2015 w naszej szkole odbył się I Konkurs Piosenki Angielskiej. Główne cele konkursu to prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów, propagowanie nauki języka angielskiego poprzez piosenkę, oraz motywowanie uczniów do nauki języków obcych w ciekawy i przyjemny sposób. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: dzieci z zerówki i uczniowie z klas I – III oraz IV – VI. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenki w języku angielskim. Po wysłuchaniu wykonawców, jury w składzie: Ewa Janiszewska, Iwona Olejniczak, Anna Siemiątkowska, wyłoniło zwycięzców oraz przyznało nagrody:
Kategoria klasy 0 – III:
I miejsce - Szymon Kulas kl. I
II miejsce - Wiktoria Grzybowska kl. II
III miejsce – Marta Pędzich, Jakub Rogala, Patrycja Mierzejewska kl. I
Małgorzata Gąsiorowska kl. II
Wyróżnienie: Oliwia Kossowska kl. 0
Kategoria klasy IV – VI:
I miejsce - Marta Załęska kl. V
II miejsce - Amelia Gniazdowska kl. IV
III miejsce – Alicja Załęska kl. V
Wyróżnienie: Zuzanna Dzierzgowska, Kinga Żebrowska kl. V
Nagroda publiczności: Radosław Kulas kl. VI
Nagrody za uczestnictwo: Julia Dmochowska kl. IV, Radosław Kulas kl. VI, Anna Załęska kl. V.
Nagrody zostały ufundowane przez panią dyrektor Małgorzatę Cichocką, Radę Rodziców, wydawnictwo Oxford University Press oraz księgarnię językową Polanglo.
W dniach 08-15 czerwca 2015 roku cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Czychowskiego w Dzbeninie przystąpiła do akcji „ Ozłacamy Kasisi”.
Przedsięwzięcie opierało się na dwóch filarach; pierwszy to działania edukacyjne polegające na zapoznaniu uczniów z realiami życia dzieci w Zambii, drugi to zbiórka drobnych złotówek, które pozwolą realnie odmienić życie podopiecznych w sierocińcu w Kasisi, małej afrykańskiej wiosce.
Dzieci ze swoimi wychowawcami wyruszyły w niezwykłą podróż po Afryce, zapoznały się z warunkami życia, piękną przyrodą, uzmysłowiły sobie wartość pieniądza, wiedząc że w Afryce cała rodzina jest w stanie przeżyć dzień za 5 złotych. Uczniowie poznając historię podopiecznych Fundacji Kasisi dowiedzieli się, że miłość i ciepło relacji międzyludzkich są najlepszym lekarstwem na nieszczęścia i krzywdy. Prace plastyczne wykonane przez dzieci pokazały ich wielkie zaangażowanie, kreatywność, umiejętność współpracy i gotowość do działania i pomagania innym.
16 czerwca 2015 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Afrykańskiego i właśnie tego dnia odbył się szkolny finał akcji, podczas którego zorganizowana została wystawa prac, pokaz prezentacji multimedialnych oraz przeliczanie wspólnie zebranych pieniędzy pod czujnym okiem dyrektora szkoły Pani Małgorzaty Cichockiej.
Szkoła Podstawowa w Dzbeninie po raz drugi już organizuje akcję charytatywną na rzecz dzieci w Afryce. Po raz kolejny uczniowie doświadczają, że pomaganie innym może być pasją realizowaną z uśmiechem i wyobraźnią. Pieniądze zebrane podczas akcji zostaną przekazane na konto Fundacji Kasisi, a placówka dołączy do zaszczytnej listy Szkół Dobrych Serc. Koordynatorem akcji na terenie szkoły była Iwona Olejniczak.
27 maja 2015 roku w naszej szkole odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Mieczysława Czychowskiego. Główne cele konkursu to popularyzacja twórczości patrona szkoły oraz innych poetów wywodzących się z regionu kurpiowskiego, szerzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji oraz integracja środowisk lokalnych poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw. Uczniowie recytowali wiersze w podziale na dwie kategorie wiekowe, pierwsza od oddziału przedszkolnego do klasy III, druga zaś od klasy IV do VI.
Występujący byli oceniani przez komisję w składzie:
- pani Agnieszka Majdecka – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu
Po uważnym wysłuchaniu wszystkich recytatorów oraz długich obradach jury ogłosiło następujący werdykt:
Kategoria „0” – III:
miejsce I - Zofia Próchnicka - SP w Laskowcu
miejsce II - Ida Kupis - ZS STO w Ostrołęce
miejsce III - Alicja Dybińska - SP w Borawem
- Weronika Gumowska - Przedszkole w Rzekuniu
wyróżnienia - Mateusz Makowski - SP w Drwęczy
- Filip Bednarczyk - SP w Drwęczy
- Kacper Drężek - SP w Rzekuniu
Nagroda Dyrektora - Marcel Dziełak - SP w Dzbeninie
- Igor Kiersnowski - SP w Rzekuniu
Kategoria IV-VI:
miejsce I - Alicja Załęska - SP w Dzbeninie
miejsce III - Aleksander Próchnicki - SP w Laskowcu
- Kinga Żebrowska - SP w Dzbeninie
wyróżnienie - Kinga Nadrowska - SP w Ołdakach
Głównym sponsorem nagród był wójt gminy Rzekuń – Pan Stanisław Godzina, który dodatkowo wręczył laureatce Alicji Załęskiej pięknie oprawioną Monografię Gminy Rzekuń opracowaną przez Pana Jerzego Dziewirskiego. Ponadto wyżej wymieniona uczennica otrzymała nagrodę ufundowaną przez Radio Oko z Ostrołęki. Nagrody były również współfinansowane przez panią dyrektor Małgorzatę Cichocką oraz dawną uczennicę, a jednocześnie mieszkankę Dzbenina – Annę Marcinkowską.
Poza najważniejszą częścią recytatorską odbył się również pokaz prezentacji multimedialnej wykonanej przez uczniów szkoły dotyczącej życia i twórczości Adama Chętnika, do którego nawiązywała także kurpiowska dekoracja.
„Kropką nad i” były potrawy przygotowane przez rodziców, a wśród nich domowy smalec, piwo kozicowe, własnoręcznie upieczony chleb, ciasto drożdżowe i inne przysmaki.
Wszystkim przybyłym gościom, a wśród nich przyjaciołom patrona szkoły, recytatorom, nauczycielom, rodzicom i wszystkim hojnym sponsorom serdecznie dziękujemy.
Więcej zdjęć: http://sp
10 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej w Dzbeninie odbyła się nietypowa uroczystość. Z inicjatywy Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w konkursie piosenki: „O KOBIETACH DLA KOBIET”, który miał uczcić obchodzone 8 marca święto wszystkich pań. Trzeba przyznać, że panowie stanęli na wysokości zadania, wykazali się zaangażowaniem i niemałymi umiejętnościami wokalnymi. Niestety zwycięzca mógł być tylko jeden a został nim zespół chłopców z klasy I, który wykonał piosenkę na melodię utworu zespołu Czadomen „Ruda tańczy jak szalona”. Drugie miejsce zajął solista z klasy VI - Adrian Kulas z piosenką „Dzień Kobiet” zespołu Diament wykonaną akapella. Na trzecim miejscu uplasowali się chłopcy z klasy IV z nieśmiertelną piosenką Andrzeja Rosiewicza „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”.
Wszystkie panie i dziewczynki były bardzo zadowolone z takiej formy upamiętnienia ich święta. Jednocześnie jesteśmy dumni z tego, iż Rada Rodziców z przewodniczącą p. Joanną Załęską tak mocna angażuje się w życie naszej szkoły.
Dzień św. Walentego - święto zakochanych, przypada na 14 lutego. Tradycja ta wywodzi się ze średniowiecznej Anglii, w Polsce walentynki obchodzimy od kilkunastu lat i cieszy się ono coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród młodzieży.
W tym roku święto przypadło na sobotę, więc nasza szkoła postanowiła uczcić je w piątek 13 lutego i w związku z tym wszyscy uczniowie oraz nauczyciele ubrali się tego dnia na czerwono. Samorząd Uczniowski z tej okazji ogłosił również konkurs na najpiękniej udekorowaną klasę i ufundował nagrody. Jury miało trudne zadanie, ponieważ uczniowie stanęli na wysokości zadania i każda klasy wyglądała świetnie i „sercowo”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zastąpili Amora, roznosząc uczniom i nauczycielom wrzucone wcześniej do specjalnej skrzynki kartki walentynkowe, serduszka i inne dowody sympatii.
Tegoroczna choinka szkolna odbyła się 5 stycznia. Po przywitaniu przez panią dyrektor wszystkich przybyłych, przedstawienie choinkowe zaprezentowali najmłodsi - dzieci z punktu przedszkolnego, przygotowane pod kierunkiem pani Olgi Myślak i pani Anny Jastrzębskiej. Nie obyło się bez najważniejszego gościa choinki – czyli św. Mikołaja, który obdarował dzieci prezentami przygotowanymi przez rodziców z Rady Rodziców. Można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem z czego milusińscy bardzo się cieszyli i chętnie pozowali.
Cała społeczność szkolna otrzymała również od Rady Rodziców prezent, który został złożony na ręce pani dyrektor DZIĘKUJEMY BARDZO!!!
Następnie rozpoczęła się zabawa prowadzona przez didżeja panią Annę Siemiątkowską opiekuna samorządu uczniowskiego, który był głównym organizatorem imprezy. W różnego rodzaju zabawach aktywnie brały udział nie tylko dzieci, ale także rodzice i nauczyciele. Dzieci i rodziców nie trzeba było do zabawy specjalnie namawiać ponieważ uczestnicy zabawy mieli okazję pohasać w rytm swoich ulubionych piosenek, które uprzednio zamówili w akcji „Gramy przeboje zamówione przez Was”. Miłym akcentem i niespodzianką były również dedykacje piosenek.
Bogaty i ciekawy program choinki szkolnej sprawił, że owe wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich dzieci.
Dnia 18 grudnia 2014 roku cała społeczność Szkoły Podstawowej w Dzbeninie spotkała się aby wspólnie rozważać Narodziny Pana. Jasełka w wykonaniu uczniów klas IV, V i VI pod kierunkiem Pani Iwony Olejniczak i Pani Katarzyny Damięckiej przybliżyły zebranym cud narodzin w Betlejem, a wzruszające kolędy oraz piosenki świąteczne przypomniały, że życie człowieka jest wartościowe wtedy, kiedy potrafimy pomagać innym ludziom i to nie tylko w okresie Bożego Narodzenia, ale każdego dnia. Mottem przewodnim spotkania wigilijnego były słowa piosenki „S.O.S.- na pomoc, na ratunek człowiekowi”, które mają szczególny wydźwięk i znaczenie w obecnym świecie pełnym prześladowań, wojen oraz braku tolerancji. Wspólnie z uczniami, rodzicami i nauczycielami opłatkiem podzielili się ksiądz kanonik Jan Świerad – proboszcz parafii p.w. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, Pan Stanisław Godzina - wójt gminy Rzekuń, radni naszej gminy – Pan Stanisław Dmochowski i Pan Piotr Suchta, włodarze wsi Dzbenin, Korczaki, Kamianka – Pani Beata Kulas, Pan Henryk Mikołajczyk i Pan Wojciech Żerański oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej – Pan Stanisław Rogoziński i Pan Tadeusz Kowalczyk. Doskonałe potrawy wigilijne przygotowali rodzice uczniów.
Oby nasze tegoroczne przesłanie wigilijne zaowocowało dobrym uczynkiem, uśmiechem i życzliwym słowem dla ludzi, którzy tego najbardziej potrzebują.