"ABY DO CZEGOŚ DOJŚĆ TRZEBA WYRUSZYĆ W DROGĘ"
To hasło bardzo dobrze odzwierciedla atmosferę dnia zakończenia roku. Pani dyrektor Małgorzata Cichocka podsumowała w swoim wystąpieniu miniony rok szkolny 2020/2021 jako niełatwy dla wszystkich: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi. Podziękowała za poświęcenie w mierzeniu się nie tylko z techniką, ale również ze wszystkimi trudnościami związanymi z epidemią Covid-19. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce, za udział w realizacji projektów oraz listy gratulacyjne dla rodziców za trud włożony w wychowanie pociech. Wysłuchaliśmy pięknie przygotowanej części artystycznej, nie zabrakło też łez wzruszenia i kwiatów wręczonych w podzięce. Na zakończenie wszyscy otrzymali życzenia BEZPIECZNYCH WAKACJI
14.06.21 r. odbył się I etap. Do konkursu przystąpiło 50 uczniów z 5 oddziałów: kl. III -10 ucz., kl. IV-11 ucz., kl. VI-9 ucz., kl. VII-12 ucz., kl. VIII-8 ucz. Test zawierał 14 pytań zamkniętych i 1 otwarte, za który można było uzyskać maksymalnie 15 punktów.
Wyniki w poszczególnych klasach przedstawiają się następująco:
Klasa III - 96p – średnia punktów na 1 ucznia – 9,6
Klasa IV – 81p - średnia punktów na 1 ucznia – 7,36
Klasa VI – 95p - średnia punktów na 1 ucznia –10,55
Klasa VII – 132p - średnia punktów na 1 ucznia –11
Klasa VIII -79p - średnia punktów na 1 ucznia – 9,88
Tytuł – „Czychowiacy Roku” – edycja 2020/2021- zdobyli uczniowie klasy VII
Uczniowie, którzy otrzymali co najmniej 80% z testu zostali dopuszczeni do II etapu konkursu, który odbędzie się 21 czerwca 2021r.
Kl. VI
Szymczyk Natalia (13p-86,7%)
Wołosiewicz Mateusz (13p-86,7%)
Kl. VII
Bieńkowski Igor (12p-80%)
Kanclerz Alicja (12p-80%)
Mierzejewska Patrycja (13p-86,7%)
Piersa Adam (12p-80%)
Szarwacka Paulina (12p-80%)
Kl. VIII
Dobkowski Hubert (12p-80%)
Gąsiorowska Małgorzata (12p-80%)
Ogólna liczba punktów uzyskanych przez uczniów wynosi 483( 64,4%).
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY
O PATRONIE SZKOŁY:
„ JÓZEF MIECZYSŁAW CZYCHOWSKI –
ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ” – edycja 2020/2021
Organizatorzy konkursu: p. Małgorzata Cichocka
Cele konkursu:
Forma konkursu:
Zasady konkursu:
I ETAP
W wyniku tego etapu wyłoniona zostanie zwycięska klasa (najwyższa ilość punktów za test w przeliczeniu na 1 ucznia), która otrzyma tytuł „Czychowiacy 2020/2021.
II ETAP
Termin rozstrzygnięcia konkursu:
Etap I: 14 czerwca 2021r. g. 9.50
Etap II: 21 czerwca 2021r. g.9.50
Obowiązująca literatura:
"O szkole" / "Patron i symbole szkoły"
Przypominamy iż Rodzice kandydatów zakwalifikowanych do przedszkola lub klasy I składają "Oświadczenie potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola lub klasy I" w terminie do 18 czerwca 2021 r.
Wzory oświadczeń znajdują się poniżej oraz w zakładce dokumenty do pobrania w dokumentach szkoły.
Mamy dla Was EXTRA wiadomość.
Chcielibyśmy Was poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii TYDZIEŃ ULGI, organizowanej przez INSTYTUT PSYCHOLOGII Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Link do konferencji prasowej:
To oznacza, że ten pierwszy tydzień nauki po powrocie do szkoły, poświęcimy na odbudowywanie relacji. My nauczyciele czekamy na Was i mamy zamiar wspierać i pomagać. Nie obawiajcie się sprawdzania notatek, robienia prac klasowych i kartkówek, odpytywania na ocenę, ani zadawania prac domowych. Skupimy się na tym, aby Wasz powrót do szkoły wiązał się z przyjemnością i radością.
Już niedługo uczniów klasy 8 czeka wybór nowej szkoły. Poniżej zamieszczamy terminy postępowania rekrutacyjnego.
Terminy_postepowania_rekrutacyjnego_na_rok_szkolny_2021-2022.pdf
Szkolny Klub Młodego Odkrywcy pod czujnym okiem koordynatora p. Eweliny Samul i pod patronatem Centrum Nauki Kopernik rozwija nowe umiejętności. Uczniowie rozpoczynają projekt naukowy finansowany ze środków Centrum Nauki Kopernik. Dzięki temu poznają elementy pracy badacza.
Celem projektu jest pobudzenie uczniów do poznawania świata poprzez doświadczanie.
Uczniowie rozpoczynają hodowlę rozwielitek.
Wyniki swoich prac zaprezentują na sympozjum naukowym na przełomie maja i czerwca.
Powodzenia!!!
Szanowni Państwo!
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 11 marca 2021r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii dla województwa mazowieckiego informuję, że od 15 do 28 marca 2021r. uczniowie klas I-III w naszym województwie będą mieli zajęcia w systemie tzw. hybrydowym. Oznacza to, że należy zorganizować naukę, stosując następującą zasadę: nie więcej niż 50% uczniów będzie mieć zajęcia stacjonarnie, a co najmniej 50% uczniów będzie mieć lekcje zdalnie. Biorąc pod uwagę, że liczba uczniów w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Czychowskiego w Dzbeninie w jednym oddziale nie przekracza 13 osób Dyrektor Szkoły w porozumieniu z Wójtem Gminy Rzekuń podjął decyzję, że nie ma potrzeby podziału uczniów na grupy, uczące się w systemie hybrydowym. Wszyscy uczniowie klas I-III będą kontynuować naukę w systemie stacjonarnym. Pragnę poinformować, że od stycznia bieżącego roku, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom przebywającym na terenie szkoły przypisano uczniom nowe sale lekcyjne: klasa I pozostała w sali nr 9, klasa II uczy się w drugim skrzydle szkoły na górnej kondygnacji- w sali nr 4, zaś klasa III – w sali nr 1, na dolnej kondygnacji szkoły. Nie ma również zagrożenia podczas dowozu uczniów do szkoły, gdyż ich liczba nie przekracza 10 osób.
Z poważaniem – Małgorzata Cichocka
11.02.2021 r. w naszej szkole przedszkolaki i uczniowie klas II i III mieli bal. Jak przystało na karnawał, wszystkie dziewczynki i Panie, oczarowywały swą urodą i pięknym strojem. Chłopcy zaś przebrani za policjantów, batmanów, smoków czy też inne bajkowe postacie, próbowali naśladować swych bohaterów.
W klasie II i III...nawet roboty ruszyły do tańca...
Kochani Rodzice zadbali o poczęstunek. Żeby tradycji stało się zadość, nie zabrakło pączków, chruścików i innych smakołyków.
„Czytam sobie - czytam Tobie. Tworzymy audiobooki”
Zainspirowana akcją czytelniczą – Czytam sobie, czytam tobie. Dzieci tworzą audiobooki- ogłoszoną na łamach czasopisma „Biblioteka w Szkole”, chcąc rozwijać wśród młodych ludzi pasję czytania, tak aby zaszczepić w nich na długo nawyk obcowania z książką, postanowiłam zaproponować konkurs na audiobook czytany przez młodych ludzi. Do konkursu zapraszam uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Dzbeninie. Zadanie ma polegać na przeczytaniu fragmentu książki, która zachwyciła i dlatego, by polecić ją innym, należy nagranie głosu zapisać i dostarczyć do szkolnej biblioteki drogą mailową, zgodnie z regulaminem.
REGULAMIN KONKURSU
§1. Organizator
Organizatorem konkursu – „Czytam sobie, czytam Tobie. Tworzymy audiobooki”, zwanego dalej konkursem, jest biblioteka szkolna działająca w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Czychowskiego w Dzbeninie, zwana dalej Organizatorem.
§2. Cele konkursu
1. Promocja czytelnictwa.
2. Promocja literatury dla młodzieży.
3. Pobudzanie wyobraźni i kreatywności adresatów konkursu.
4. Nabywanie umiejętności posługiwania się nową technologią.
§3. Temat
Tematem wiodącym konkursu jest literatura dla dzieci i młodzieży. Zadanie polegać będzie na przeczytaniu fragmentu książki, która mnie zachwyciła (najlepiej ze szkolnej biblioteki) i dostarczenie nagrania do biblioteki szkolnej drogą meilowa na adres: dzbenin@interia.pl
§4. Zasady konkursu
1.Konkurs trwa od 1 lutego do 1 kwietnia 2021r.
2.Nagrania konkursowe należy składać do1 kwietnia 2021r. Materiały zgłoszone po tym terminie mogą być nie dopuszczone do konkursu.
3.Zadaniem konkursowym jest stworzenie jednego nagrania w języku polskim.
4. Nagranie audiobooka powinno być poprzedzone zapoznaniem z tytułem utworu oraz imieniem i nazwiskiem autora , a zakończone krótkim przedstawieniem osoby czytającej/lektora. Grupowe nagranie nie zostanie dopuszczone do udziału w Konkursie.
5.Organizator dopuszcza, przy nagrywaniu audiobooka, korzystanie z różnych efektów dźwiękowych urozmaicających nagranie i nienaruszających praw autorskich osób trzecich.
6. Długość całego nagrania nie może być krótsza niż 5 minut, przy czym nie powinna przekroczyć 10 minut.
7.Audiobook powinien być nagrany w formacie umożliwiającym odsłuchanie go na komputerze w programach do odtwarzania dźwięków.
§5. Kryteria oceny
W ocenie nagrań brana będzie pod uwagę: dykcja, płynność czytania, poprawność, wyrazistość, modulacja głosu, przestrzeganie znaków interpunkcyjnych, tempo, jakość nagrania, ogólne wrażenie artystyczne.
§6. Rozstrzygnięcie konkursu
1.Wybór osób nagrodzonych zostanie dokonany spośród wszystkich prac, które spełniły wymogi konkursu.
2. O wynikach konkursu laureaci zostaną poinformowani na stronie internetowej szkoły.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 10 kwietnia 2021r.
3. W drodze konkursy wyłonionych zostanie 5 najlepszych nagrań , które zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi i udostępnione na stronie internetowej szkoły oraz na blogu koła teatralno – dziennikarskiego.
§7. Postanowienia końcowe
1. Przesłanie nagrania jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
2. Przekazanie nagrań konkursowych jest równoznaczne z udzieleniem Organizatorowi zgody na nieodpłatne wykorzystanie nagrań bezterminowo, bez ograniczeń terytorialnych, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych ( Dz. U. z 2017r. poz. 880, 1089, ze zm.)
3. Organizator nie bierze odpowiedzialności za niezgodne z prawem wykorzystanie przez Uczestników Konkursu cudzej własności intelektualnej.
4. Przekazane nagrania przechodzą na własność Organizatora.
5. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie rozstrzyga Organizator.
6.Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 lutego 2021r.
Warszawa, 28 stycznia 2021 r.
Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022
Ogłaszamy terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.
Terminy te nie dotyczą szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych na rok szkolny 2021/2022. Harmonogramy do tych szkół będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.
Najważniejsze informacje
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.
Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie
o wynikach egzaminu ósmoklasisty należy złożyć od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.
Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 22 lipca 2021 r.
Listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych ogłoszone będą 2 sierpnia 2021 r.
W terminie od 23 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021 r., w przypadku kandydatów zakwalifikowanych, składa się potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku
o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie
o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły
w terminie do 20 sierpnia 2021 r. do godz. 15.00. Należy wskazać wówczas przyczynę niedotrzymania pierwotnego terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września 2021 r.
Nieprzedłożenie do 24 września 2021 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
Ogłoszony harmonogram www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/terminy-rekrutacji-do-szkol uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające
(o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe) oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym (o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe).
W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022 przeprowadza się postępowanie uzupełniające w terminach określonych w tabeli.
Kandydaci do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2021/2022, będą przyjmowani do tych szkół w trakcie roku szkolnego (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji i Nauki
terminyrekrutacjidoszkolnarokszkolny20212022.pdf
Hasła to podstawa!
Hasła to Twoje podstawowe i w zasadzie najważniejsze zabezpieczenie. Nie idź pod tym względem na łatwiznę i na przykład nie dodawaj wszędzie takiego samego hasła, np. daty urodzenia albo imienia swojego członka rodziny itp. Silne hasło to zdecydowanie najlepsze zabezpieczenie. Używaj dużych i małych liter, cyfr, znaków nie alfanumerycznych takich jak (@;#;$;* itp.).
Antywirus na twoim komputerze, tablecie, smartfonie.
W dzisiejszych czasach korzystamy nie tylko z komputera, który pozwala na łączenie się z internetem. Smartfon czy tablet również daję nam możliwość wyszukiwania informacji, logowania się do banku, korzystania z poczty email, przeglądania portali społecznościowych. Warto więc zainstalować na tych urządzeniach przynajmniej podstawową wersję antywirusa (najczęściej jest to darmowa wersja).
Dane na wagę złota
Informacje o nas są dziś bardzo cenne. Dane, które wrzucamy do sieci mogą być wykorzystane przez firmy usługowo- handlowe, hakerów, złodziei. Zdjęcie wrzucone na facebooka z wakacji może świadczyć, że nie ma nas w tej chwili w domu. Pochwalimy się nowym gadżetem w sieci np. komputerem, telefonem, biżuterią, rowerem, to może być informacja dla przestępców, że warto odwiedzić nasz dom lub garaż.
Nieuważne wprowadzanie danych do formularzy sieciowych może skutkować tym, że ktoś pozna nasze imię, nazwisko, nr telefonu, a nawet hasła, którymi posługujemy się na portalach społecznościowych lub logując się do banku.
Dobrą profilaktyką w tym zakresie może być wprowadzanie jak najmniejszej ilości danych do sieci i tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.
Kto jest po drugiej stronie
Możliwości komunikowania się przez sieć, to super narzędzie do kontaktów ze znajomymi i rodziną. Z tej możliwości korzysta również coraz większa liczba instytucji takich jak np. banki czy firmy telekomunikacyjne itp. Jednak po drugiej stronie może być też inna osoba, niż ta za którą się podaję. Jeżeli nie jesteśmy pewni tożsamości osoby po drugiej stronie warto to zweryfikować w placówce instytucji, z której odezwał się telemarketer.
Wiadomości email, które zasypują naszą skrzynkę również mogą być niebezpieczne. Samo ich otwarcie może spowodować zainfekowanie komputera, wykradnięcie danych itp.
Najlepiej nie otwierać wiadomości, których adresatów nie znamy lub wiadomości których się nie spodziewamy.
lKonsultacje online dl Rodziców uczniów naszej szkoły odbywają się wg poniższego harmonogramu:
klasa I - piątek 10:00-11:00
klasa II - środa 13:00-14:00
klasa III - środa 12:00-13:00
klasa IV - czwartek 8:30-9:30
klasa VI - piątek 9:30-10:30
klasa VII - poniedziałek 8:00-9:00
klasa VIII - czwartek 8:30-9:30
Święto to upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka oraz Konwencji o prawach Dziecka. To, dokumenty których celem jest zapewnienie ochrony najmłodszym. Należy jednak pamiętać, że dzieci nie mają tylko praw ale też obowiązki:)
Uczniowie klasy 1 pod czujnym okiem swoich Pań przygotowywali się do uroczystości pasowania na ucznia. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy i piosenek. Wytrwale ćwiczyli podczas prób. Kiedy nadszedł dzień 6 listopada panowała odświętna atmosfera. Uczniowie swoim występem udowodnili, że w pełni są gotowi, aby przyjąć ich do grona społeczności szkolnej. Pani dyrektor uroczyście dokonała pasowania na ucznia oraz przekazała dyplomy. Po najważniejszej uroczystości dzieci udały się do sali na przygotowany przez rodziców poczęstunek.
Od 18 września 2020 r. w naszej szkole wdrożona została innowacja „Koło Młodego Odkrywcy”, która odbywa się w formie zajęć dodatkowych pod kierunkiem p. Eweliny Samul.
W Klubach Młodego Odkrywcy dzieci i młodzież eksperymentują pod okiem opiekunów, zdobywając wiedzę i rozwijając kompetencje przyszłości. Program jest międzynarodowy, interdyscyplinarny, a patronat nad działaniem klubu sprawuje Centrum Nauki Kopernik.
Innowacja ma zachęcić uczniów do poznawania świata poprzez różne zmysły. Poprzez doświadczanie uczniowie będą mieli szansę poznawać otaczający świat i procesy w nim zachodzące.
Zjawisko z jakim mamy do czynienia to tzw. hejt, czy też mowa nienawiści, które występuje najczęściej na różnych portalach społecznościowych, forach, czy stronach internetowych.
Użytkownicy w Internecie czują się anonimowi i przekraczają granice dopuszczalnej krytyki i wolności słowa. Zapominają, że nawet ukrywając swoją tożsamość pod pseudonimem, są osobami tylko pozornie anonimowymi, co daje możliwość pociągnięcia ich do odpowiedzialności karnej.
Stereotypy i uprzedzenia są najczęstszymi z powodów hejtowania kogoś w Internecie. Ofiarami padają przedstawiciele mniejszości narodowych, religijnych a także osoby o odmiennych poglądach seksualnych czy innym kolorze skóry.
Polski Kodeks Karny zabrania publicznego propagowania ustroju totalitarnego, nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych czy też wyznaniowych, a także pomawiania lub znieważania innych osób.
Bardzo ważna jest profilaktyka, edukacja społeczeństwa, jak również brak pobłażliwości na tego typu zjawiska, co z pewnością wpłynie na ograniczenie ich występowania. Trzeba uczyć od najmłodszych lat jak działa Internet, czym jest hejt i jak przestrzegać kultury dyskusji. Każdy ma możliwość publicznego wyrażania swoich poglądów. Nie każda wypowiedź negatywna umieszczona w Internecie stanowi przestępstwo.
W wirtualnej rzeczywistości nikt jednak nie jest bezkarny. Musimy poważnie traktować wszystkie przejawy mowy nienawiści. Umniejszanie znaczenia jakiegokolwiek hejtu nie powoduje, że traci on realnie na sile. Jest wręcz odwrotnie. Lepiej więc dwa razy zastanowić się zanim zacznie się kogoś obrażać w Internecie. Nie kierujmy się impulsami i nie podejmujmy decyzji w gniewie, ponieważ mogą one rzutować na nasze dalsze życie oraz naszych bliskich.
W ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020, na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Komenda Główna Policji nagrała spot profilaktycznyo tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży. Zachęcamy do obejrzenia umieszczonego pod tekstem spotu, skierowany jest on głównie do rodziców, na których spoczywa konieczność przygotowania dziecka do bezpiecznego korzystania z nowych mediów.
Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu
ZASADY ORGANIZACJI ZADAŃ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MIECZYSŁAWA CZYCHOWSKIEGO W DZBENINIE Z WYKORZYSTANIEM METOD I TECHNIK KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ W OKRESIE CZASOWEGO OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA JEDNOSTEK SYSTEMU OŚWIATY W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM, PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM COVID-19
I. Przepisy ogólne
II. Zadania wychowawcy klas
wykorzystaniem np. komunikatorów, grup społecznościowych, poczty elektronicznej, platform edukacyjnych, dziennika elektronicznego,
III. Zadania nauczycieli
IV. Zadania dyrektora
V. Sposób monitorowania postępów uczniów
oraz sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów
VI. Konsultacje z nauczycielem prowadzącym zajęcia
1) telefonicznej (za zgodą nauczyciela),
2) mailowej,
3) na czacie tekstowym, na indywidualnym forum dyskusyjnym,
4) w czasie wideokonferencji,
5) innych form komunikowania się on-line uzgodnionych z rodzicem
VII. Informowanie uczniów lub rodziców o postępach ucznia w nauce,
a także uzyskanych przez ucznia ocenach
VIII . Dokumentowanie realizacji zadań szkoły
1) w czasie zajęć on-line nauczyciel na podstawie aktywności ucznia odznacza jego obecność w dzienniku elektronicznym,
2) biorąc pod uwagę brak możliwości dostępu ucznia do sprzętu komputerowego lub brak dostępu do Internetu w warunkach domowych oraz różne warunki lokalowe i wielodzietność rodziny, które mogą wpływać na specyfikę nauki dziecka w domu- obecność może być zaliczona na podstawie wykonanego zadania i odnotowana w dzienniku elektronicznym zgodnie z rozliczeniem tygodniowym.