1 września powitaliśmy nowy rok szkolny 2016/2017.
Uroczystą inaugurację rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Cichocka. Szczególnie gorąco powitała przedszkolaków, którzy po raz pierwszy przyszli do szkoły z rodzicami.
Krótki program artystyczny związany z pożegnaniem wakacji i początkiem zajęć w szkole zaprezentowali uczniowie pod kierunkiem p. Jadwigi Szczepańskiej.
1 września to równocześnie rocznica wybuchu II wojny światowej, dlatego wszyscy zgromadzeni
na uroczystości minutą ciszy uczcili pamięć poległych w walce o wolność naszej ojczyzny.
Pani dyrektor przedstawiła rodzicom i uczniom najważniejsze zmiany w nowym roku szkolnym oraz zaprezentowała wychowawców klas.
Po zakończonej uroczystości uczniowie, nauczyciele, rodzice uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. w Kościele p. w. Zbawiciela Świata w Ostrołęce.
Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, rozwoju zainteresowań i talentów, poznania nowych kolegów i koleżanek oraz zadowolenia i radości z codziennego przebywania w szkole.
24 czerwca 2016 roku był dniem, w którym w naszej szkole dominowały różnorodne emocje. Z jednej strony zmęczeni pracowitym rokiem szkolnym cieszyliśmy się z nadejścia upragnionych wakacji i czasu zasłużonego wypoczynku, z drugiej smuciliśmy się z odejścia koleżanek i kolegów z klasy VI, z którymi to przez lata wspólnej nauki zacieśnialiśmy więzi przyjaźni.
Dzień ten, poprzedzony czwartkową mszą św. w kościele pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce, zapoczątkowała część oficjalna, podczas której uczniowie klasy VI przekazali sztandar młodszym koleżankom i koledze, następnie wręczone zostały dyplomy naszym drogim absolwentom, czyli klasie VI. Nagrodzeni zostali również uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce oraz ci, którzy poprzez pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego lub w inny sposób zasłużyli się dla naszej szkoły. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy wspierali nas w ciągu roku szkolnego swą pracą na rzecz szkoły. Pani dyrektor rozdała także karty rowerowe uczniom klasy V oraz podziękowała pani Annie Siemiątkowskiej za całoroczną opiekę nad Samorządem Uczniowskim.
Po części oficjalnej nastąpiła część rozrywkowa - krótkie przedstawienie przygotowane przez klasę VI i ich wychowawcę -panią Dorotę Kołakowską. Występ odchodzącej klasy wywołał sporo śmiechu, ale także łez tęsknoty za odchodzącymi koleżankami i kolegami. Absolwentów upominkami, występem i piosenką pożegnali także uczniowie klasy V.
Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji, pełnych wspaniałych przygód i udanego wypoczynku.
Dnia 15 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz wybory opiekuna samorządu na rok szkolny 2016/17.
Do SU kandydowali:
Po rzetelnych i sprawnie przeprowadzonych wyborach uczniowie oraz nauczyciele wybrali Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:
Kandydatami do roli opiekuna SU byli wszyscy nauczyciele uczący w szkole. Wyborcy największą ilością głosów obdarzyli panią Katarzynę Damięcką.
Nad całością wyborów czuwał obecny opiekun SU pani Anna Siemiątkowska, a członkami Komisji Wyborczej były uczennice klasy VI: Marta Załęska, Kinga Żebrowska i Zuzanna Dzierzgowska
Wybranym władzom gratulujemy i życzymy owocnej pracy!
Dnia 3 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Ołdakach odbył się gminny konkurs historyczny „ Rzekuń i okolice w dobie wojen napoleońskich”. Adresatami byli uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów znajdujących się na terenie naszej gminy.
Szkołę Podstawową w Dzbeninie reprezentował uczeń klasy V Wiktor Jaworski, który w kategorii szkół podstawowych odniósł zwycięstwo zdobywając I miejsce.
Serdeczne gratulacje!!!
Wiktor już teraz podjął wraz z nauczycielką historii Iwoną Olejniczak nowe wyzwanie – przygotowanie się do konkursu z zakresu Powstania Listopadowego, który tym razem odbędzie się w listopadzie , w przyszłym roku szkolnym. Powodzenia!!!
1 czerwca obchodziliśmy Dzień Dziecka. W tym dniu uczniowie klas 0-III gościli kolegów ze szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce. Wspólnie brali udział w zabawach sprawnościowych. Na koniec zjedli upieczone na ognisku kiełbaski.
Uczniowie klas IV-VI w tym roku podzielili się na 2 grupy. Pierwsza uczestniczyła w turnieju piłki nożnej w Ołdakach. Pozostali uczniowie wybrali się na wycieczkę rowerową do Ostrołęki. Wspólnie obejrzeliśmy film w kinie, wzięliśmy udział w "językowym dniu dziecka" oraz zjedliśmy pyszne lody.
Dnia 31 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej w Dzbeninie odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski im. Mieczysława Czychowskiego. Wzięło w nim udział 45 recytatorów ze szkół z terenu gminy Rzekuń oraz uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Ostrołęce. Zgodnie z tradycją dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III recytowały wiersz dowolnego autora zaś uczniowie starsi, z klas IV-VI utwór regionalnego poety. Poza ucztą duchową czyli recytacją poezji była też strawa dla ciała czyli poczęstunek przygotowany przez rodziców, w którym tradycyjnie królował swojski smalec, ogórki i domowe ciasta. Jak co roku na konkursie nie zabrakło przedstawiciela Rady Gminy w Rzekuniu: Pana Piotra Suchty oraz sołtysa wsi Dzbenin: Pana Rafała Kaczmarczyta. Ze smutkiem uczciliśmy pamięć Pana Alfreda Sierzputowskiego. Głównym sponsorem nagród był wójt gminy Rzekuń Pan Stanisław Godzina, który podsumowując uroczystość podkreślił wyjątkowy i niepowtarzalny charakter konkursu w Dzbeninie. Odgrywa on rolę szczególną dla miejscowej społeczności, bowiem przypomina postać osoby bardzo ważnej dla szkoły – postać poety i malarza Mieczysława Czychowskiego – patrona szkoły, a jednocześnie człowieka wywodzącego się z Dzbenina. Ponadto nagrody ufundowali Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Cichocka, poeci Pan Leszek Czyż i Pan Stanisław Kałucki oraz przedstawicielka Radia Oko Pani Ewa Krupka.
Nad organizacją konkursu czuwały nauczycielki Pani Ewa Podpora, Pani Iwona Olejniczak oraz Pani Katarzyna Damięcka. Jury w składzie: Pani Grażyna Majkowska, Pan Leszek Czyż oraz Pan Mieczysław Romanik przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Aleksander Tarcicki – SP w Rzekuniu
II miejsce - Zofia Zielińska - ZS STO w OSTROŁĘCE
III miejsce – Zofia Próchnicka - SP w Laskowcu
Wyróżnienia:
Katarzyna Chełstowska – SP w Laskowcu
Maja Żebrowska – SP w Drwęczy
Bartosz Dzierzgowski – SP w Dzbeninie
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Maria Zielińska – ZS STO w Ostrołęce
II miejsce – Maciej Kubeł - SP w Borawem
II miejsce – Izabela Marcińczyk – SP w Laskowcu
III miejsce – Alicja Dudziak – SP w Borawem
Wyróżnienia:
Zuzanna Drabot – SP w Dzbeninie
Oliwia Tofel – SP w Borawem
Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dzbeninie:
Karolina Dulewicz – SP w Ołdakach
Kinga Romanik - SP w Dzbeninie
Bartłomiej Jakacki – SP w Laskowcu
Nagroda Pana Leszka Czyża:
Mateusz Makowski – SP w Drwęczy
Nagrody Radia OKO:
Aleksander Tarcicki – SP w Rzekuniu
Zofia Zielińska – ZS STO w Ostrołęce
22 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką dyrektora szkoły Małgorzaty Cichockiej i nauczycielki historii Iwony Olejniczak wzięły udział w miejsko-powiatowych obchodach jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. Dzieci wraz z opiekunami ubrani w średniowieczne stroje przemaszerowały spod ratusza w Ostrołęce na Forty Bema tworząc pochód historyczny na czele z Mieszkiem i Dobrawą, duchowieństwem oraz władzami miejskimi i powiatowymi.
W dalszej części uroczystości byliśmy świadkami inscenizacji historycznej w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej przedstawiającej uroczystość zaślubin Mieszka i Dobrawy oraz chrztu pierwszego władcy Polski. Całość dopełniała piękna muzyka oraz pieśni ostrołęckich chórów.
Ostatnim punktem zorganizowanych na Fortach Bema obchodów rocznicy chrztu Polski była uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Bronakowskiego.
9 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się II Konkurs Piosenki Angielskiej. Główne cele konkursu to prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów, propagowanie nauki języka angielskiego poprzez piosenkę, oraz motywowanie uczniów do nauki języków obcych w ciekawy i przyjemny sposób. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I – III oraz IV – VI. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenki w języku angielskim. Po wysłuchaniu wykonawców, jury w składzie: Ewa Janiszewska, Dorota Kołakowska, Anna Siemiątkowska, wyłoniło zwycięzców oraz przyznało nagrody:
Kategoria klas 0 – III:
I miejsce - Karolina Kulas, Patrycja Mierzejewska kl. II
II miejsce - Małgorzata Gąsiorowska kl. III
III miejsce – Kinga Romanik kl. I
Kategoria klas IV – VI:
I miejsce - Amelia Gniazdowska kl. V
II miejsce - Marta Załęska kl. VI
III miejsce – Wiktoria Grzybowska kl. IV
Wyróżnienie Dyrektora Szkoły: Szymon Kulas kl. II
Nagroda publiczności: Marta Załęska kl. VI
Nagrody zostały ufundowane przez Panią Dyrektor Małgorzatę Cichocką, wydawnictwo Macmillan, szkołę językową Blue House oraz księgarnię językową Polanglo.
W dniu 18.04.2016r. odbył się w naszej szkole ,,Poranek czytelniczy” mający zachęcić uczniów do czytania i uświadomienia im jaką wartość ma książka w życiu każdego człowieka – czytelnika. W poranku wzięły udział przedszkolaki, dzieci z oddziału ,,0” oraz uczniowie z klas I- III. Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:00 piosenką ,,Powitanką”. Następnie prowadząca p.Ewa Podpora zaprosiła dzieciaki do rozwiązywania zagadek. Po pełnej entuzjazmu zabawie zagadkowej nastąpiło czytanie wierszy o zwierzętach. Pani dyrektor Małgorzata Cichocka przeczytała wiersz ,,Hipopotam”, p.Olga Suchowiecka - wiersz ,,Koziołeczek”, p. Ewa Podpora - wiersz ,,Kwoka”. Następnie uczniowie wzięli udział w zabawie – ,,Prawda czy Fałsz”. Wszyscy świetnie się bawili. Odbyły się też zabawy muzyczno – ruchowe, a uwieńczeniem całości było kolorowanie zwierząt przez wszystkich uczniów przygotowanych na kartonach przez p.Olgę Suchowiecką. Wszystkim, którzy wzięli udział w poranku należą się serdeczne podziękowania.
Pięknie zdobione jaja, będące symbolem odradzającego się życia, od wieków zdobią polskie stoły podczas świąt wielkanocnych. Nie powinno ich zabraknąć w koszyku ze święconką. Wprawdzie przez lata sposoby barwienia i dekorowania jaj zmieniły się, ale tradycja pozostała. Kontynuując tę piękną tradycję klasa druga wraz z wychowawczynią p. Anną Siemiątkowską poznawała tajniki malowania jaj poprzez woskowanie.
Dzieci na czystą skorupkę nanosiły wzór z roztopionego wosku a następnie nawoskowane jajo zanurzały w roztworze barwnika. Zabarwiły się tylko odsłonięte fragmenty skorupki a części ukryte pod woskiem nie zmieniły koloru. Po wyjęciu jajka z kąpieli wystarczyło zetrzeć wosk miękką ściereczką i pisanki były gotowe.Nakładanie wosku wymagało skupienia, dokładności a nawet precyzji. Dzieci tworzyły w ten sposób swoje pisanki po raz pierwszy i tak bardzo podobało im się ,iż zaplanowały w przyszłym roku powtórkę tego wydarzenia.
Karnawał, to czas zabaw, bali, wspólnego biesiadowania. To czas radości i tańców. Urok tym zabawom dodaje odpowiedni wystój sali, a także magia stroju uczestników. Tylu rozbójników, piratów, Batmanów, księżniczek nie zobaczymy na żadnym innym balu, jak tylko na karnawałowym!
30 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa, zorganizowana przez Radę Rodziców przy współpracy Samorządu Uczniowskiego. W ten wyjątkowy wieczór bawił wszystkich dj dżej, w którego rolę wcieliła się pani Anna Siemiątkowska.
W czasie zabawy odbyło się szereg konkursów, m.in: „A on mnie nosi na rękach…” , zabawa taneczna z balonem, konkurs na „Taniec wyginaniec w parach”, „Kto pierwszy mnie zje” i wiele innych. Nad prawidłowością przebiegu konkursów czuwało jury w składzie: p.Jwona Olejniczak, p.Kamila Kossowska, Marta Załęska, Zuzanna Dzierzgowski i Kinga Żebrowska. Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez panią dyrektor .
Rodzice dla swoich pociech przygotowali pyszny poczęstunek.
Wszyscy bawili się wspaniale. Szkoda, że na taki bal trzeba czekać cały rok….
21 stycznia 2016 roku w naszej szkole miało miejsce bardzo radosne spotkanie. Przybyli do nas babcie i dziadkowie, by wziąć udział w uroczystości z okazji ich święta, które w tym roku odbyło się pod hasłem „O każdej dnia i roku porze, zawsze uśmiechaj się seniorze!”. Uczniowie klas III i VI z pomocą dzieci z oddziału i punktu przedszkolnego zaprezentowali zabawne przedstawienie, którego myślą przewodnią było dostarczenie naszym drogim seniorom solidnej dawki śmiechoterapii. Zabawne scenki, piękne wierszyki i piosenki wywołały uśmiech na twarzach babć i dziadków. Występ młodych artystów nie był jedyną atrakcją spotkania, bowiem wspaniały program zaprezentowały również panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kamiance. Swoją obecnością zaszczycili nas również wójt gminy Rzekuń, przedstawiciele samorządów z miejscowości Kamianka i Dzbenin oraz Strażacy z OSP w Dzbeninie. Po przedstawieniu seniorzy zaproszeni zostali na zdrowy poczęstunek przygotowany przez uczniów naszej szkołach oraz pyszne ciasto upieczone przez rodziców. W tak miłej i przyjaznej atmosferze upłynął dzień, który na pewno zapamiętamy na długo.
W dniu 18.12.2015r. w naszej szkole odbyła się ,,Wigilia szkolna”. Uczniowie klasy pierwszej i drugiej pod kierunkiem p.Ewy Podpory i p.Pauliny Najmoły – Bieńkowskiej oraz dzieciaki z Punktu Przedszkolnego pod przewodnictwem p.Olgi Suchowieckiej i p.Anny Jastrzębskiej przedstawiły program artystyczny nawiązujący do cudu narodzin w Betlejem. Przy dźwiękach gitary i w cudownej anielskiej scenerii dzieci wyśpiewały piękne kolędy i przedstawiły krótkie jasełka. Na uroczystość wigilijną przybyli goście: sekretarz Gminy p.Bożena Jaskólska, przedstawiciele miejscowej OSP, Rodzice oraz proboszcz naszej parafii ksiądz kanonik Jan Świerad, który zabrał głos, a także zaśpiewał kolędę oraz odmówił modlitwę, po której rozpoczął się moment dzielenia opłatkiem i składania życzeń. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na wigilijny poczęstunek przygotowany przez rodziców klasy II i Punktu Przedszkolnego. W miłej i serdecznej atmosferze upłynęła ta piękna uroczystość wprowadzająca wszystkich w świąteczny nastrój, bo jak mówią słowa piosenki :
,,Jest taki dzień, dzień grudniowy,
Dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem,
Dzień, który rok go składa w darze”
Samorząd Uczniowski zorganizował 14 grudnia wspólne wykonywanie ozdób na szkolną choinkę. Każda klasa wykonywała dowolne ozdoby, a były to łańcuchy, różnego rodzaju gwiazdki, bombki, aniołki. Wspólna praca połączone ze śpiewaniem kolęd stała się okazją do zacieśnienia szkolnych więzi i wprowadziła nas w świąteczny nastrój.
W dniach 11-12 grudnia 2015r. w naszej szkole odbył się I Zlot Mikołajkowy Zuchów. Uczestniczyło w nim 14 zuchów z gromady zuchowej „Słoneczny parasol” pod opieką druhny Beaty Kulas. W ciągu tych 2 dni wypełnialiśmy niezwykle ważną misję, zleconą przez św. Mikołaja-wykonywanie i obdarowywanie się prezentami. Zlot miał też na celu integrację członków gromady, promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zachęcanie do podejmowania wyzwań jakim było nocowanie w szkole.
Po rozpakowaniu plecaków i urządzeniu się w sali zlot rozpoczął się powitalnym apelem, na którym został przypomniany regulamin i harmonogram. W świąteczny nastrój wprowadziły nas pląsy i zabawy. Następnie odbył się konkurs między szóstkami na wykonanie jak najdłuższego łańcucha choinkowego. Wykonały go druhny z szóstki „ Słoneczka”. W tym samym czasie tajemniczą pocztą dotarł do zuchów list od św. Mikołaja, w którym zapraszał na wieczorne spotkanie i prosił o wykonanie zadań. Zadaniami okazały się sportowe rywalizacje między szóstkami, w których zwyciężyła szóstka „Kropelki”.
Po sportowych rywalizacjach zuchy wspólnie wykonały i upiekły pyszną pizzę. W trakcie gdy pizza się piekła, oglądaliśmy film o prawdziwej historii św. Mikołaja. Po projekcji filmu wszyscy chętnie zasiedli do stołu i po odśpiewaniu piosenki przed jedzeniem „Smacznego, smacznego” degustowali wspólnie wykonaną pizzę.
Po kolacji odbyło się uroczyste świeczkowisko poświęcone historii św. Mikołaja. Zuchy miały okazję poznać jego obrzędowość i przy pomocy buławy głosu pięknie się wypowiadały na temat obdarowywania się prezentami. Następnie druhna otrzymała tajemniczy telefon od św. Mikołaja, który pozostawił podarunki dla zuchów w okolicach szkoły. Udaliśmy się więc na wyprawę wokół naszej szkoły szukać prezentów. Bardzo szybko udało się je znaleźć zuchom z szóstki „Kropelki”, którzy to przytargali wielki, czerwony wór do szkoły. W zamian za wykonane zadanie, przygotowane przez przyboczną Zuzię, każdy zuch otrzymał prezent. Podarunki były wykonane przez zuchów na poprzednich zbiórkach. Muszę nadmienić, że wszystkie prezenty były oryginalne i bardzo praktyczne.
Po atrakcjach z prezentami, każdy zuch przygotował sobie samodzielnie miejsce do spania i udał się na wieczorną toaletę. Przed ciszą nocną wspólnie zmówiliśmy modlitwę zuchową i poszliśmy spać. Była to bardzo długa noc… Dlaczego? Zapytajcie zuchów.
Na drugi dzień po pobudce wyruszyliśmy na poranną gimnastykę a następnie zjedliśmy śniadanko. Po posiłku wykonywaliśmy pamiątkowe znaczki z mikołajem i tańczyliśmy pląsy. Po zabawach spakowaliśmy się i posprzątaliśmy kolejno każda szóstka przydzielone pomieszczenie. Zlot zakończył się apelem podsumowującym, na którym druhna wręczyła nagrody i upominki szóstkom oraz pojedynczym osobom za przestrzeganie zuchowych zasad.
Zlot przebiegał w radosnej atmosferze, dzięki czemu, pomimo zmęczenia, wróciliśmy do domu z ogromnymi uśmiechami. To były nasze pierwsze takie zuchowe Mikołajki a za rok już będziemy wiedzieć, jakich błędów nie popełniać, czego się ustrzegać, nad czym dłużej popracować…
Z zuchowym pozdrowieniem
Opiekun gromady zuchowej Beata Kulas
7 grudnia w naszej szkole zaroiło się od Mikołajów ponieważ zorganizowana została akcja "Czapka Mikołaja - zwalnia od pytania czyli kto przebrany - niepytany".
Ponadto zorganizowano mikołajki klasowe i wszyscy obdarowywali się drobnymi upominkami. Gościem specjalnym tego dnia w oddziałe przedszkolnym był Mikołaj.
27.11.2014 r. uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece andrzejkowej przebrani w różnobarwne stroje.
Wszyscy zgodnie z tradycją mogli powróżyć sobie na przygotowanych stanowiskach z różnorodnymi wróżbami.
Zabawę zorganizował aktywnie działający Samorząd Uczniowski pod czujnym i pomocnym okiem opiekuna pani Anny Siemiątkowskiej, która to wcieliła się również w rolę didżeja.
Atrakcyjności zabawie nadały dekoracje wykonane przez klasę II i III.
25 listopada to ,,Światowy Dzień Pluszowego Misia”.
W naszej szkole w tym dniu uczniowie klas I- III oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego wspólnie przyłączyły się do obchodów tego święta. Wszyscy przynieśli pluszowe misie, a następnie odbył się ,,Poranek”, który przygotowała p. Ewa Podpora z klasą pierwszą. Pierwszaki powitały wszystkich oraz wyrecytowały wiersze o pluszowych misiach. Pani Ewa przeczytała krótką historię o ustanowieniu tego święta. Po części wstępnej wszyscy uczniowie bawili się przy piosence ,,Jadą, jadą misie”, po czym w grupach klasowych uczniowie malowali plakaty przedstawiające pluszowego misia. Ostatnia część obchodów poświęcona była zasadom bezpieczeństwa pod hasłem ,,Bądź bezpieczny z pluszowym misiem”, czyli przypomnienie zasad zachowania bezpieczeństwa w domu, szkole i na ulicy. Imprezę zakończył słodki poczęstunek w postaci kropli miodu. Dzieci chętnie i wspaniale się bawiły, a tym samym przyłączyły się do światowych obchodów.
Dnia 09.11.2015 roku w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Czychowskiego w Dzbeninie uroczyście obchodziliśmy 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, która wpisała się już w historię placówki jako Przegląd Pieśni Patriotycznych.
Uczniowie pod kierunkiem Iwony Olejniczak, Katarzyny Damięckiej i Doroty Kołakowskiej stworzyli piękne widowisko patriotyczne, podczas którego wyśpiewali swą miłość do Ojczyzny. Nie zabrakło również rysu historycznego przedstawiającego tragiczne dzieje narodu polskiego, długą i dramatyczną drogę do wolności, aż po jej odzyskanie. Radosny finał uczniowie uświetnili wspólną pieśnią finałową o niepodległej i niepokornej Polsce.
Następnie wszystkie dzieci uczące się w naszej szkole, począwszy od punktu przedszkolnego aż po klasę VI zaprezentowały wybrane przez siebie pieśni patriotyczne z entuzjazmem przyjmowane przez publiczność.
Święto Niepodległości to dzień szczególny dla całej lokalnej społeczności. Właśnie wtedy w murach naszej szkoły spotykają się wszyscy, którzy chcą wspólnie uczcić naszą, wolną Ojczyznę. Dzieci czują się wyjątkowo, kiedy mogą przeżywać tak podniosłe chwile w otoczeniu swoich najbliższych.
W tym roku swoją obecnością uświetnił naszą uroczystość wicestarosta powiatu ostrołęckiego Krzysztof Parzychowski, który wspólnie z pracownikami szkoły przedstawił piękną, pieśń patriotyczną „ Biały Krzyż”. Gośćmi specjalnymi byli również: radny gminy Rzekuń Piotr Suchta, przedstawiciele Stowarzyszenia Sympatyków V Pułku Ułanów Zasławskich, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzbeninie oraz przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły.
To szczególne popołudnie, kiedy przy blasku świec, wszyscy razem radujemy się z niepodległości jest najpiękniejszą lekcją patriotyzmu dla uczniów. Powtarzając za dyrektor szkoły Małgorzatą Cichocką, czujemy się zaszczyceni, że to właśnie nasza szkoła, jest miejscem, w którym tak pięknie i wzniośle manifestujemy miłość do Polski.